Ugandský arcibiskup uvítal tvrdé zákony namířené proti LGBTQ komunitě 

Ugandský arcibiskup uvítal přijetí nových přísných zákonů proti homosexualitě ve své zemi, ale tvrdí, že viníci by měli být potrestáni doživotním vězením namísto trestu smrti.

Navzdory důraznému odsouzení ze strany OSN a západních zemí ugandský prezident Yoweri Museveni schválil zákon proti homosexualitě.

SOUVISEJÍCÍČeští evangeličtí faráři mohou žehnat svazkům lidí stejného pohlaví

Portál Christian Today píše, že stejnopohlavní vztahy byly v Ugandě nezákonné již dříve, ale podle tohoto nového zákona se sex s nezletilou osobou nebo s HIV pozitivní trestá trestem smrti. Za propagaci homosexuality hrozí 20 let vězení.

Arcibiskup Samuel Kaziimba Mugalu ve svém prohlášení uvedl, že „vítá“ práci prezidenta a ugandského parlamentu při přípravě zákona. 

Zákon proti homosexualitě je dobrý a jsme vděční prezidentovi za jeho schválení,“ uvedl. 

Arcibiskup poznamenal, že nový zákon nabídne větší ochranu dětí prostřednictvím „silných opatření proti homosexualitě“ a „silných omezení propagace“ a tím, že odsouzeným nebude umožněno pracovat s dětmi. 

Arcibiskup ve svém prohlášení zopakoval, že ugandská církev se staví proti trestu smrti, a uvedl, že i když považuje „homosexualitu s přitěžujícími okolnostmi“ za „těžkou“, bude „místo ní nadále doporučovat doživotní vězení“.

Arcibiskup také naznačil, že homosexualita je Ugandě vnucována cizími zeměmi proti její vůli, a tvrdil, že heterosexuální vztahy jsou „africkou cestou“ a „biblickou cestou“.

„Homosexualita je v současné době v Ugandě problémem, protože je nám vnucována vnějšími, zahraničními aktéry proti naší vůli, proti naší kultuře a proti našemu náboženskému přesvědčení. Maskují se jako ‚aktivisté za lidská práva‘, ale skutečná lidská práva kazí tím, že do své agendy přidávají LGBTQ,“ řekl podle Christian Today.  

„Země, které homosexualitu legalizovaly již dávno, zaznamenaly dlouhodobý pokles populačního růstu. Ve skutečnosti se mnoho z těchto zemí nyní potýká s problémem záporného populačního růstu. Záporný populační růst vede ke kolapsu zemí, kultur, civilizací a ekonomik.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. června 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

2 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář