UMC opustilo kvůli teologickým rozdílům už více než 5000 metodistických sborů 

Po zasedáních regionálních konferencí Sjednocené metodistické církve (UMC) překročil počet sborů, které v posledních dvou letech schválily odchod z denominace, hranici 5000. 

Podle čísel, která shromáždil server UM News, se tento týden počet sborů, u nichž jejich výroční konference schválily vystoupení z církve zvýšil – z úterních přibližně 4 600 na 5 321.

SOUVISEJÍCÍPříští Generální konference UMC bude v roce 2026. Další stovky církví se od denominace oddělují 

Ačkoli čísla UM News zahrnují všechny sbory, kterým bylo od roku 2019 uděleno právo na vystoupení, od loňského roku došlo k rapidnímu nárůstu odchodů, přičemž v roce 2022 bylo schváleno hlasování o odchodu přibližně 2 000 sborů a v roce 2023 zatím více než 3 000 sborů.

Naproti tomu v letech 2019 až 2021 se od druhé největší protestantské denominace ve Spojených státech odloučilo méně než 200 sborů. 

Portál The Christian Post informuje, že v roce 2019 na zvláštním zasedání Generální konference UMC delegáti odhlasovali doplněk, který umožnil církvím opustit denominaci v souvislosti s dlouhotrvající debatou o oficiálním postoji denominace k homosexualitě. 

K tomuto nárůstu přispěla i nedávná hlasování několika regionálních konferencí, ke kterým došlo tento týden a která schválila odchod stovek sborů. Mezi ně patřilo 286 sborů z Kentucky, 113 sborů z Jižní Karolíny a 237 sborů z Ohia.

V případě Ohia představovaly odcházející sbory přibližně třetinu (36 %) všech členských kongregací tohoto regionálního orgánu, přičemž v konferenci zůstalo 414 sborů.

„Nemůžeme nadále soustředit svou pozornost a věnovat energii těm, kteří se rozhodli vystoupit ze Sjednocené metodistické církve nebo se od ní distancovat. Truchlíme nad touto ztrátou,“ uvedla podle CP biskupka z Ohia Tracy S. Maloneová ve svém biskupském projevu v první den výroční konference.

„Modlíme se za ně a žehnáme jim na jejich cestě. Musíme zaměřit svou pozornost na to, kdo zůstává ve Sjednocené metodistické církvi, a stále bděle sledovat naše poslání a naši vizi.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. června 2023 Foto: UM News – Texaská výroční konference UMC

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář