Unesený nigérijský pastor byl zavražděn

Křesťanská organizace CSW (Christian Solidarity Worldwide) tvrdí, že církevní vůdce, který byl unesen ze své farmy v Nigérii, byl zavražděn.

Reverend Dauda Bature, který zastával vůdčí pozici v církvi Evangelical Church Winning All (ECWA) byl 8. listopadu unesen ze své farmy ve státě Kaduna. Jeho manželka Haddasa Bature byla unesena o deset dní později, když se pokusila doručit výkupné, které za svého manžela vyjednala s teroristy a o kterém následně tvrdili, že je nedostatečné.

SOUVISEJÍCÍV Nigérii bylo zavražděno deset křesťanů, včetně tří dětí

Paní Batureová byla 6. prosince po další platbě výkupného propuštěna. Když jim však církevní tajemník, který s únosci vyjednává, zavolal dva dny poté, co tvrdili, že reverenda Baturea propustili, řekli, že před chvílí zemřel.

CSW konstatuje, že od roku 2015 zemřely tisíce lidí a desítky tisíc byly vysídleny v důsledků série útoků na převážně křesťanské komunity v centrální části Nigérie. Stát Kaduna se stal epicentrem únosů a teroristů.

Například ozbrojenci 31. října zaútočili na baptistický sbor Emmanuel v Kakau Daji a zabili dva lidi a dalších 66 unesli. V září bylo asi půl kilometru od jeho domova v jižní Kaduně nalezeno zastřelené a zohavené tělo reverenda Silase Yakubu Aliho, vedoucího pastora z církve ECWA.

Násilí způsobilo, že venkovské komunity nejsou bezpečné a stále více postihují hlavní město státu Kaduna. Podle údajů sestavených vládou státu Kaduna bylo mezi červencem a zářím 2021 zabito 343 lidí a 830 jich bylo uneseno, zatímco od ledna do června bylo zabito celkem 545 lidí a 1 723 jich bylo uneseno. 

Zakládající prezident CSW Mervyn Thomas řekl: „Naše upřímné modlitby a soustrast patří rodině a sboru reverenda Daudy Bature a všem těm, kteří v posledních dnech při násilí ztratili své blízké. Utrpení paní Batureové je pochmurným příkladem nepředstavitelného zármutku a strádání. Nadále vyzýváme k vytvoření bezpečnostního plánu, který by tuto hrozbu ukončil a umožnil civilistům žít v bezpečí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. prosince 2021 Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář