Úřady šetří Jižní baptisty kvůli zprávě odhalující sexuální zneužívání

Jižní baptisté, největší americká protestantská denominace, v pátek oznámila, že několik jejích subjektů vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti poté, co interní zpráva denominace ukázala, že církev selhala při řešení stížnosti obětí sexuálního zneužívání.

Denominace podle medializovaných informací neposkytla podrobnosti o vyšetřování a ministerstvo spravedlnosti na žádost o komentář bezprostředně nereagovalo. Výkonný výbor církve však ve svém prohlášení uvedl, že bude s úřady plně spolupracovat.

SOUVISEJÍCÍBaptističtí teologové kvůli probíhající debatě o ordinování žen zveřejnili prohlášení o významu slova pastor 

Interní zpráva, kterou si v evangelikální denominace nechala vypracovat a která v květnu byla zveřejněna, ukázala, že stížnosti na sexuální zneužívání ze strany pastorů a zaměstnanců byly vrcholnými představiteli církve buď ignorovány, nebo zakrývány, přičemž k této praxi docházelo po desetiletí.

Křesťanský portál Premier informuje, že církev, která má 13,7 milionu členů, od té doby vydala oficiální omluvu za zneužívání a zveřejnil seznam stovek pachatelů, kteří byli trestně odsouzeni nebo se ke svým činům přiznali. 

Výkonný výbor ve svém prohlášení uvedl, že vyšetřování ministerstva spravedlnosti „bude zahrnovat více subjektů SBC“. Dodal, že každý subjekt je odhodlán plně a úplně spolupracovat. 

„Vedoucí představitelé napříč SBC (Southern Baptist Covention) projevili pevné přesvědčení řešit tyto problémy z minulosti a zavádějí opatření, která zajistí, aby se v budoucnu již nikdy neopakovaly,“ uvádí se podle portál Premier v prohlášení. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. srpna 2022 Foto: Baptist Press – ilustrační


Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář