USA překročily 300 tisíc obětí pandemie, zvony katedrály udeřily 300 krát

Washington – Spojené státy v úterý 15. prosince překročily 300 000 obětí pandemie. Jako vzpomínku na tyto zemřelé udeřil třistakrát 12tunový zvon Bourdon na národní katedrále ve Washingtonu.

Každý jeden úder největšího zvonu v USA symbolizoval 1 000 ukončených životů.  Stránka katedrály informuje, že obyčejně se zvon rozezvučí při pohřebních obřadech. 

Reverend Randolph Marshall Hollerith, který je děkanem národní katedrály, vydal následující prohlášení: „Ve Spojených státech jsme dosáhli bodu, kdy počet obětí  Covidu-19 za pouhý jeden den byl srovnatelný s pádem 16 letadel 737 plném lidí. Nikdy bychom nedovolili, aby se tento druh katastrofy odehrával v naší zemi den co den, a určitě bychom nikdy nedovolili, aby se taková tragédie stala normální nebo očekávanou.“

„Přesto se zdá, že stoupající počet obětí této pandemie se stal znepokojivou rutinou. Jak hrozné to je. Vzhledem k tomu, že katedrála uctila 300 000 obětí Covidu-19, unavilo mě toto zvonění. Už nechci, aby opět zvonil tento zvon,“ pokračoval.

„Nejsme osamělí jedinci bez odpovědnosti; spíše jsme jeden na druhém závislí a máme přikázání, abychom milovali své bližní jako sebe samého. Můžeme udělat jednoduché věci – nosit roušku, držet si odstup, upravit si sváteční plány – abychom projevili vzájemnou úctu a zájem o sebe navzájem,“ uvedl reverend Hollerith.  

„Ano, jsme unaveni z omezení a bojů s touto pandemií a ano, je to už dlouhých devět měsíců. Ale nyní, více než kdy jindy, se musíme navzájem chránit, protože zemřelo příliš mnoho lidí. Vakcína přichází a my si projdeme těmito těžkými dny, ale uspějeme, pouze pokud to překonáme společně. Milostivý Pane, uzdrav nás z této nemoci. Odstraň slepotu z našich očí, která nám brání vidět Tvou tvář v našich bližních. Obměkči naše srdce, dej nám sílu vytrvat a vůli jednat pro společné dobro. Pane, ve své milosti vyslyš naši modlitbu,“ uzavřel svou modlitbu reverend národní katedrály.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – národní katedrála ve Washingtonu

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář