V 47 italských městech se protestovalo proti zákonu o homotransfóbii

Itálie – Ve 47 městech proběhli pokojné manifestace nesouhlasu s navrhovaným zákonem o homotransfóbii.

Proti návrhu zákona v italském parlamentu protestovala již Italská biskupská konference kvůli „obavám před despotickou úchylkou, vedoucí k postihu svobody vyjadřování, jak ukazují zkušenosti ze zemí, kde podobné normy již byly zavedeny“.

Jak referuje katolický deník Avvenire, tuto sobotu (11.7.) přišly na náměstí 47 italských měst tisíce lidí, kteří protestovali formou tzv. Stojících hlídek. Jde o tichou, ale všem zjevnou formu protestu, při které lidé stojí ve dvoumetrových odstupech, nic neprovolávají a čtou si.

Objevila se poprvé v Itálii před šesti lety, sdružuje věřící i nevěřící, kteří se stavějí proti redefinování rodiny a základních mezilidských vztahů, které z ní pramení (otec-matka-děti). Návrh italského zákona o homotransfóbii, který bude projednáván 27. července, stanovuje trestní postih také za vyslovení či vyjádření názoru, např. že „pojem rodina vyžaduje tatínka i maminku, nikoli duplikaci jednoho z nich“. Odpor, který se zvedl proti tomuto ideologickému zákonu, probíhá na sociálních sítích a prostřednictvím zvláštních internetových stránek https://www.restiamoliberi.it/

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 13. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – Řím, ilustrační

Tags: ,,,,

3 Komentáře

 1. Njn je to jak v té pohádce o Jeskyňkách. Ze začátku chtěli jen registrované partnerství a teď si usurpují právo na děti a ještě šikanují většinu obyvatelstva a diktují jím co můžou a nesmí říkat.
  Ale co no, v dnešní době se neskonale přepisují dějiny tak nebude problém přepsat si i význam rodiny v nějaký liberalistický kýč nedokonalosti a hříchu.
  Další na řadě je jediný Bůh… málo že si jej tento svět přepsal na „trojici“… teď se pomalu přepisuje na černocha no a možná z něj nakonec bude hermafrodit.

  Odpověď
 2. Kamil Skočdopole

  Otec je Bůh; Syn je Bůh a Duch svatý je Bůh. Právě antické, antitrinitářské hereze, stály na počátku společenského rozkladu např. v severní Africe.

  P. S.

  Máte ještě bílý nerost, zřejmě od Zlého ducha? Doporučuji jej zničit a zříci se této zkušenosti, jinak nebudete svobodným.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář