V centrální části Nigérie bylo za dva měsíce zabito nejméně 68 křesťanů 

Ve státě Benue, který se nachází v centrální části Nigérie, bylo za poslední dva měsíce zabito nejméně 68 křesťanů a mnoho dalších bylo uneseno nebo nuceno opustit své domovy. 

Katolická charitativní organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN) obdržela zprávu biskupa Wilfreda Chikpa Anagbeho z diecéze Makurdi ve státě Benue, která upozorňuje na rozsah tohoto problému. 

SOUVISEJÍCÍZemřel jeden ze dvou nigerijských kněží, unesených v minulém týdnu

Dokument kritizuje také nečinnost vlády tváří v tvář útokům islamistických fulanských pastevců.

Páter Anagbe uvedl: „Rozsah zabíjení, vysídlování a bezohledného ničení majetku těmito fulanskými džihádistickými milicemi jen podporuje nyní odhalený plán na vylidnění křesťanských komunit v Nigérii a zabrání půdy,“ cituje prohlášení duchového portál Premier. 

„Je příznačné, že vláda, která je v Nigérii v současné době u moci, s těmito přetrvávajícími útoky nadále nic nedělá, pouze uvádí směšné důvody, jako jsou klimatické změny nebo že při útocích takzvaných banditů jsou občas zabiti i někteří muslimové.“

Podle biskupa se fulanští bojovníci maskují jako kočovní pastevci a pravidelné útoky ve státě Benue způsobily „neúnosný vážný nedostatek potravin“.

„Situace nedostatku přivedla mnoho lidí do stavu nedůstojného lidské důstojnosti, často jsou odkázáni na příděly potravin, kterými přispívají jiní, jejichž ekonomická situace není o nic lepší,“ poznamenal.

Téměř 80 % vysídlených lidí z Benue se nachází v hlavním městě Makurdi a církev jim poskytuje materiální a duchovní podporu.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. července 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář