V Chrudimi si lidé opět rezervují účast na mši přes internet

Chrudim – Římskokatolická farnost v Chrudimi znovu zavedla internetové rezervace pro účast na bohoslužbách. Chce tak zajistit, aby na mši nebylo více než povolených šest lidí. Systém zatím funguje bez problémů, možnou kapacitu věřící nevyužili.

„Je to první den, lidé se musejí trochu rozkoukat. Starší mají možná také trochu strach,“ řekl ČTK chrudimský vikář a arciděkan římskokatolické církve Jiří Heblt.

Věřící si mohou rezervovat místo nejen na bohoslužbu v hlavním kostele Nanebevzetí Panny Marie, ale také na mše v kostele svaté Kateřiny v Chrudimi nebo v blízkých Vejvanovicích. Obsazené jsou zatím jen bohoslužby v Chrudimi v neděli 18. října.

Internetový systém farnost zavedla již při protiepidemických omezeních na jaře, nyní jej znovu zprovoznila. „Zachovávám všechny bohoslužby, které by normálně byly. Už jsme také jednu mši zase vysílali přes náš kanál na YouTube, budeme to dělat vždy v pátek a v neděli, abychom udrželi kontakt s lidmi,“ uvedl Heblt. Sledovanost je podle něj značná, u některých bohoslužeb byla na jaře i 2000 lidí, část z nich mši sledovala ze záznamu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Římskokatolická farnost v Chrudimi

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář