V Egyptě byl na ulici ubodán koptský kněz

Koptský pravoslavný kněz z Alexandrie byl 7. dubna několikrát bodnut do krku a zemřel na cestě do nemocnice. Arsanious Wadid sloužil v kostele Panny Marie a sv. Pavla v okrese Moharm Bek.

International Christian Concern informuje, že egyptské úřady zadržely 60letého útočníka krátce po incidentu. Totožnost a motivy muže jsou zatím neznámé. 

SOUVISEJÍCÍEgyptští evangelikálové pláčou. Zemřel koptský kněz, který se dotkl životů milionů lidí 

Koptští křesťané tvoří přibližně 10 % egyptské populace, která je převážně muslimská. Muslimská populace v současnosti slaví ramadán, zatímco křesťanská menšina se v postní době připravuje na Velikonoce.

Jeff King, prezident International Christian Concern (ICC), řekl: „I když mnoho podrobností o incidentu zůstává nejasných, poukazuje na zranitelnost, které čelí mnoho egyptských křesťanů, zejména během náboženských svátků ramadánu a Velikonoc.“

„Je normální, že křesťané v těchto obdobích čelí zvýšenému pronásledování a takový incident by mohl inspirovat další extremistické činy. Naneštěstí je v egyptském kontextu běžné, že je útočník obviněn spíše z duševní choroby, než aby se zabýval základními extremistickými motivacemi,“ pokračoval King. „Tento trend je nejen medvědí službou pro autentickou náboženskou svobodu, ale také zvyšuje marginalizaci lidí se skutečným postižením,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. dubna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář