V Evropě vzniká hnutí s cílem vést mladé lidí k evangelizaci

Martin Durham je jedním z vedoucích organizace BeholdEurope, která pořádá konference pro evangelisty ve věku 18-35 let. Jejich vize je, aby v každém místním sboru po Evropě byl člověk aktivní v misijní práci.

Od 29. listopadu do 2. prosince se bude v španělském městě Comarruze konat konference s cílem inspirovat a mobilizovat mladé křesťany s vášní pro zvěstování evangelia v Evropě. Konference BeholdEurope je zaměřena na evangelisty ve věku 18–35 let.

Martin Durham řekl pro EvangelicalFocus, že iniciativa přichází od představitelů církví, kteří vidí mnohé možnosti mluvit o Ježíši v současném evropském kontextu. Uvedl, že vidí mladou generaci s ambicemi žít pro nějaký cíl. Otázkou je, jestli křesťané jim dokážou předat zvěst evangelia.

Anglický evangelista připustí, že „chápání Bible u mladé generace křesťanů je často nejasné, především kvůli nedostatku učednictví.“ A proto vzniklo hnutí, které nabídne nastupující generaci křesťanů mentorské vztahy se zkušenými křesťanskými lídry. „Vizí této nové evropské iniciativy je vidět evangelisty v každém místním sboru,“ uvedl Durham.

Ve světě, kde je pravda relativní a zdá se, že všechno má své odstíny, mladí lidé touží po něčem skutečném, čemu je možné věřit, a pro co má smysl žít, myslí si Durham. Vidí silný smysl pro zodpovědnost za svět, za spravedlnost a mír.

Dospělí věřící znají svou kulturu a jazyk, potřebují však pomoci v chápání Bible, které je často nejasné, především kvůli nedostatku učednictví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 11, září 2019  Foto: Unsplash

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Už jenom jak vidím ten název „BeholdEurope“ je mi docela jasno, jakým zájmům to bude sloužit… Navíc je hnutí diskriminační a projevuje nenávist ke starší populaci. Pokud je rasista ten, který dělá rozdíl mezi bílým a černým….co je pak ten co dělá rozdíly mezi mladým a starým ???

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář