V Gaze bylo kvůli obavám o život nouzově pokřtěno devět dětí

Řecká pravoslavná církev v Gaze uspořádala v době pokračující eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem mimořádný křest devíti místních dětí.

Děti, které jsou všechny spojeny s řeckým pravoslavným kostelem svatého Porfyria, byly pokřtěny společně v neděli v obavách, že by si další útok v oblasti mohl vyžádat jejich životy.

SOUVISEJÍCÍPalestinští evangelikálové vyzývají církev na Západě k pokání, na oplátku jsou kritizováni

Zpravodajský portál Premier informuje, že o týden dříve bylo při izraelském náletu zabito 19 křesťanů, včetně tří nepokřtěných dětí, kteří se ukryli v budově kostela.

V rozhovoru pro Světovou radu církví mluvčí svatého Porfyria Kamel Ayyad vysvětlil, že chtějí, pokud by si válka vyžádala životy dětí, aby tyto zemřely jako křesťané.

„Bylo to bolestivé rozhodnutí, ale neměli jsme na výběr. Rodiče křtí své děti v naději na život a budoucnost, ale my křtíme své děti ve strachu, že se může stát něco špatného. Jsme uprostřed války a stát se může cokoli.“

Spěšný obřad se konal v neděli. Rodiny a členové sboru se scházeli již od 7. října. Více než 150 členů církve přišlo o své domovy, podniky a živobytí. 

Izrael v úterý zahájil letecké údery směrem k uprchlickému táboru v Gaze, kde údajně zahynulo více než 50 lidí. Armáda tvrdí, že míří na velitele Hamásu Ibrahima Biarího.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář