V Iráku byla zavražděna 20letá křesťanská konvertitka

20letá dívka, která konvertovala ke křesťanství, byla zavražděna poté, co zveřejnila video na sociální síti TikTok.

Iman Samiová byla zabita 7. března v severním Iráku. Podle všeho mělo jít o odvetu ze strany vlastní rodiny, poté co mladá křesťanka zveřejnila video na platformě TikTok, kde zpívala křesťanské duchovní písně.

SOUVISEJÍCÍMuzeum Bible musí vrátit vzácný artefakt do Iráku

Iman byla dcerou muslimského duchovního.

Prezident organizace International Christian Concern (ICC) Jeff King sdílel své obavy a uvedl: „Pro někoho, kdo se narodil jako muslim, otevřeně zkoumat křesťanství je ohromný akt statečnosti, s kterým se potýká většina věřících v muslimském prostředí ze strany jejich rodiny a komunity,“ informuje portál Premier. 

„Irák se právě probouzí z velmi těžké doby, kdy křesťané zažili strašlivou genocidu. Pro Irák je důležitým krokem k uzdravení, aby důkladně prošetřil všechny otázky související se svobodou slova a náboženství.“

Křesťanská komunita v Iráku nadále trpí vážnými následky genocidy způsobené Islámským státem a muslimští věřící jsou zvláště vystaveni vysokému riziku cíleného násilí kvůli jejich konverzi ke křesťanství.

Britský křesťanský portál dále v této souvislosti konstatuje, že pronásledování, kterému čelí irácká křesťanská komunita, donutilo většinu ze země uprchnout.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. března 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář