V Kamerunu byl kvůli vojenskému konfliktu zabit překladatel Bible

Kamerun – Severní Kamerun se stal ohniskem politického a vojenského násilí. V roce 2016 anglicky mluvící části Kamerunu prohlásily, že se chtějí stát novým státem známým jako Ambazonia. V důsledku tohoto konfliktu mezi anglofonními separatisty a vládou trpí také křesťané.

Separatisté dne 25. srpna 2019 napadli vesnici Wum. Při útoku zabili nejméně sedm lidí a zranili další. Tato skupina také vypálila několik domů a dalších nemovitostí.

Podle International Christian Concern mezi sedmi zabitými lidmi byl i Angus Abraham Fung, místní překladatel Bible. Fung spolupracoval několik let s překladateli z organizace Wycliffe na Novém zákoně, který byl dokončen v roce 2016.

Jeho manželka je v kritickém stavu v místní nemocnici, protože byla poraněna mačetou. Vzhledem k současnému klimatu násilí v Kamerunu je nepravděpodobné, že tento útok byl nábožensky motivovaný.

V rozhovoru pro ChristianPost uvedl Efi Tembon z Kamerunu, který řídí organizaci Oasis, že „vešli do domů a vytáhli lidi,“ vysvětlil. „Zaútočili v noci, kdy to nikdo nečekal. Prostě šli do domu, vytáhli je a zabili.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 12. září 2019  Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář