V luteránském kostele v Jeruzalémě vysvětili první farářku v zemi

Jeruzalém – Při nedělní bohoslužbě v luteránském kostele v Jeruzalémě byla ordinována první farářka v zemi. Palestinka z Jeruzaléma Sally Azarová povede anglicky mluvící kongregaci v kostele Vykupitele. Jejímu vysvěcení přihlížely stovky věřících, uvedla agentury AP a stanice BBC.

„Doufám, že mnoho dívek a žen zjistí, že je to možné, a že se k nám přidají další ženy z jiných církví. Vím, že to bude trvat ještě dlouho, ale myslím, že by mohlo být vzrušující, pokud se to změní v Palestině,“ řekla Azarová stanici BBC.

SOUVISEJÍCÍHillsong chce více žen ve vedení denominace na cestě ke „zdravé církvi“ 

Podle palestinského ústředního statistického úřadu žilo v roce 2017 na Západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy přibližně 47.000 křesťanů. Většina palestinských křesťanů se hlásí k církvím, které nepřipouštějí ženské duchovní, píše AP.

V posledních letech rostoucí počet protestantských církví ve světě jmenoval do funkce duchovních ženy. Protestantské církve mají omezené zastoupení i v Izraeli, provozují zde například školy a nemocnice. Několik žen vede kongregace v Libanonu a Sýrii, píše BBC.

Azarovou vysvětil její vlastní otec, biskup Sani Azar. Podle farářky pro ni byl otec inspirací, ale teologii se rozhodla studovat z vlastní vůle.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 23. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář