V Mexiku byl postřelen kněz. Biskupové vyzvali k modlitbám za obrácení zločinců 

Mexický kněz byl 28. července kolem poledne postřelen do obličeje, když řídil své auto ve státě Guerrero.

Podle prohlášení Mexické biskupské konference byl otec Felipe Vélez Jiménez, farář farnosti svatého Gerarda Maria Majella ve městě Iguala v diecézi Chilpancingo-Chilapa, „postřelen do pravé lícní kosti při řízení svého vozidla v okrese Chilapa ve státě Guerrero“.

SOUVISEJÍCÍCírkev v Mexiku vzpomíná na zabité jezuitské kněze

„Náš bratr byl převezen do nemocnice, kde je pod sedativy a mimo ohrožení života,“ uvedla podle Catholic News Agency konference ve svém prohlášení vydaném v noci 28. července.

Mexičtí biskupové vyjádřili vděčnost „celému týmu lékařů, kteří ho ošetřují, a odmítáme tyto násilné činy, které v Mexiku zažíváme“.

„Modlíme se, aby nám Bůh dopřál mír, po kterém toužíme, a modlíme se za obrácení zločinců, kteří způsobují společnosti tolik bolesti,“ dodali biskupové.

V rozhovoru pro Milenio Televisión 28. července otec Filiberto Velázquez, přítel zraněného kněze, uvedl, že „násilí v Mexiku už nerespektuje nikoho, dostalo se už i do kostelů, ke kněžím, a to se neustále stupňuje“.

„Jsme znepokojeni,“ řekl kněz, „a doufáme, že úřady provedou vyšetřování, aby zjistily, kdo je za tento útok zodpovědný.“

Velázquez upozornil, že „přítomnost organizovaného zločinu je v regionu velmi silná“, takže „nevylučujeme, že si ho s někým spletli“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Znepokojuje nás, že kriminalita a míra beztrestnosti nedovolují, aby tato zločinnost klesala, a že může postihnout každého občana,“ dodal.

Biskup z Chilpancingo-Chilapa José de Jesús González Hernández v prohlášení uvedl, že „otec Felipe je v péči odborníků, kteří nám sdělili, že je ve špatném stavu, ale stabilizovaný, což nám dává velkou naději na jeho uzdravení“.

González řekl, že „vznášíme oprávněný nárok společnosti, ve které žijeme, na to, aby v Guerreru panovalo prostředí míru, klidu a bezpečnosti“.

Generální prokuratura státu Guerrero na sociálních sítích uvedla, že zahájila „vyšetřování osob odpovědných za trestný čin“.

„Policejní agenti a pracovníci expertních služeb se vydali na místo činu, aby provedli příslušná šetření za účelem zjištění skutkového stavu,“ uvádí se v prohlášení úřadu prokuratury.

Podle místních médií bylo za tři a půl roku vlády prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora v Mexiku zavražděno téměř 130 000 lidí, takže až dokončí své šestileté funkční období, mohlo by se to stát nejnásilnějším šestiletým obdobím v historii Mexika. Za stejné období bylo zavražděno sedm katolických kněží.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. sprna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář