V Mosambiku byl uvězněn americký misionář. Organizace prosí křesťany o modlitby za jeho propuštění 

V Mosambiku je už více než měsíc vězněn americký misionář, který je podezřelý z podpory povstalců v této jihoafrické zemi.

Jednatřicetiletý Ryan Koher, který slouží v organizaci Mission Aviation Fellowship (MAF), měl letět pro vitamíny a další zásoby pro církevní sirotčince v okrese Montepuez v neklidné provincii Cabo Delgado.

Spolu se dvěma jihoafrickými dobrovolníky byl však 4. listopadu zadržen v pobřežním městě Inhambane na jihu země. 

SOUVISEJÍCÍ„Situace je velmi smutná. Uvidíme se v nebi,“ vzkázala neteři zavražděná misionářka z Mosambiku

Magazín Christianity Today informuje, že oba Jihoafričané, 77letý W. J. du Plessis a 69letý Eric Dry, přivezli zásoby, ale policie jim zabránila v jejich naložení na palubu Koherova letadla Cessna. Koher byl následně převezen do věznice s maximální ostrahou v provincii Maputo na jihu Mosambiku.

MAF tvrdí, že Koher je nevinný. Její prezident a generální ředitel David Holsten vyzval mosambické úřady, aby pilota propustily a on se tak mohl před Vánocemi shledat se svou manželkou a dvěma syny.

„Vyzývám křesťany na celém světě, aby se modlili za Ryanovo bezpečí a jeho rychlé propuštění, a vyzývám odpovědné činitele v Mosambiku i zde v USA, aby udělali vše, co je v jejich silách, a vyřešili toto neoprávněné věznění,“ uvedl podle CT Holsten v prohlášení.

„Ryan je starostlivý a laskavý člověk,“ dodal. „V posledních několika letech se spolu se svou manželkou usilovně snažil naučit se jazyk a kulturu Mosambiku, aby mohl lépe sloužit těm, kteří se spoléhají na naše služby.“

V profilu rodiny na webových stránkách MAF se píše, že manželé se inspirují Matoušem 12,21 a chtějí „sdílet Kristovu naději s izolovanými lidmi“.

Koherova manželka Annabel a dva synové, Elias a Hezekiah, se nyní v souladu s bezpečnostními pravidly MAF vrátili do USA.

Od října 2017 čelí provincie Cabo Delgado sérií násilných nepokojů, při nichž zahynulo více než 4 000 lidí a téměř milion dalších muselo opustit své domovy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. prosince 2022 Foto: MAF – Rayen Kohler

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář