V Nigérii byla unesena hlava metodistické církve a další dva duchovní 

Hlava metodistické církve v Nigérii Samuel Kanu byl podle zveřejněných zpráv unesen spolu s dalšími dvěma kněžími. 

Biskup z Owerri Dennis Mark, a prelátův kaplan Jeremiah Shittu se vraceli z církevní akce. V neděli 29. května cestovali po hlavní silnici v jihovýchodním státě Abia, když byli uneseni, uvedla místní policie pro BBC.

SOUVISEJÍCÍ V Nigérii byli uneseni dva katoličtí kněží

Policie zahájila záchrannou akci s cílem je najít.

Reverend Deji Okegbile, kaplan nigerijské metodistické církve uvedl, že se obávají o jejich bezpečnost: „Jsme velmi znepokojeni, pokud jde o jejich bezpečnost, a opravdu je to zklamání ze strany těch, kteří mají na starosti bezpečnost Nigérie,“ cituje prohlášení kaplana britský portál Premier.

 „I když jsme stále v šoku, apelujeme na federální vládu a lokální politiky, aby co nejrychleji zajistili jejich propuštění. Prosíme, modlím se za jejich propuštění,“ pokračoval. 

„Vypadá to, že vláda je stále příliš klidná, pokud jde o současnou situaci. Apelujeme na ni, aby zavedla veškeré potřebné bezpečnostní kroky vedoucí k jejich propuštění v dobrém stavu.“

Podle Okegbileho jsou bezpečnostní opatření, zejména po celé Nigérii, již delší dobu nedostatečná. Poznamenal, že Samuel Kanu plánoval na konci letošního roku odejít do důchodu. 

„Je to tedy opravdu smutný okamžik pro rodinu, pro církev i pro Nigérii obecně. Věci se vyvíjejí tak, jako by probíhala jakási duchovní válka, zejména proti církvi, tělu Kristovu, po celém světě,“ řekl Okegbile. 

„Tělo Kristovo prochází velmi vážnou výzvou, a to jak fyzickou, tak duchovní a psychologickou, a my apelujeme, aby Boží lidé povstali k modlitbám, aby se Král slávy znovu navštívil svou církev a učinil, aby byla pravým světlem bez jakéhokoli zastrašování.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. června 2022 Foto: screenshot YouTube – Samuel Kano

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář