V opravovaném chrámu Notre-Dame se konala velikonoční mše

Paříž – Pařížská arcidiecéze uspořádala mši na Zelený čtvrtek v katedrále Notre-Dame, kterou téměř přesně před dvěma lety těžce poškodil požár. Liturgii vedl pařížský arcibiskup Michel Aupetit, podle tradice umyl nohy vybraným věřícím. Bohoslužby se kvůli pandemickým opatřením i rekonstrukci památky mohl účastnit jen omezený počet věřících, píše agentura AP.

Akt mytí nohou představeným církve symbolizuje Ježíšovu ochotu sloužit. Arcibiskup takto pečoval o šest lidí, mezi kterými byl zdravotník, potřební nebo člověk připravující se ke křtu.

SouvisejícíVirtuální výstava provází stavební historií katedrály Notre Dame

Velikonoce se v katedrále od vyhoření stavby slavily již podruhé. Mši tentokrát doprovázeli hudebníci a předčítající herci, vše v přímém přenosu vysílala televize.

Gotická katedrála vyhořela 15. dubna 2019. Chrám má po rekonstrukci vypadat stejně jako před požárem, obnovu do původní podoby si podle několika průzkumů veřejného mínění přála většina Francouzů a schválil ji i prezident Emmanuel Macron. Opravená katedrála se má opět otevřít veřejnosti v dubnu 2024.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 2. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – katedrála Notre Dame

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář