V Pákistánu zatkli po útocích na křesťanskou čtvrť více než sto muslimů

Islámábád – Pákistánská policie zatkla více než sto muslimů v reakci na útoky na křesťanskou menšinu, které ve středu večer podnítilo tvrzení o znesvěcení koránu. Místní křesťané se vracejí do svých domovů a střeží je vojáci, informovala dnes agentura AP. Tisícihlavý dav muslimů v provincii Paňdžáb na severovýchodě Pákistánu podpálil nejméně čtyři kostely, poničil křesťanský hřbitov a zaútočil na domy křesťanů, kteří jsou v této převážně muslimské zemi dvouprocentní menšinou.

Násilnosti v převážně křesťanské čtvrti města Faisalábád spustilo tvrzení náboženských radikálů, že jedna křesťanská rodina hanobila korán, posvátnou knihu islámu.

SOUVISEJÍCÍV Pákistánu rozlícený dav muslimů zapálil několik kostelů a poničil hřbitov

Policie oznámila, že v souvislosti s násilnostmi zatkla 129 muslimů a že situaci má pod kontrolou. Ve snaze předejít dalšímu násilí na týden uzavřela školy a úřady a zakázaly shromažďování. Na místo dorazili také vojáci, kteří nyní křesťanskou komunitu střeží. Situaci pomohl zklidnit také příjezd delegace muslimských duchovních.

Nepokoje se obešly bez obětí na životech a podle agentury AP se místní křesťané začali pomalu vracet do svých domovů, odkud kvapně uprchli před rozvášněným davem. Nejméně 20 domů bylo vypáleno, uvedli svědci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. srpna 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář