V Polsku se sejde 750 evangelikálních vedoucích, aby posílili spojení pro misii v Evropě

Více než 750 evangelikálních křesťanů ze všech zemí Evropy se sjede do polského města Wisla na týdenní výroční konferenci Evropského fóra vedoucích (ELF).

Tato akce určená pouze pro zvané je snahou o setkání pracovníků reprezentativních křesťanských organizacích ze všech regionů, aby se vzájemně povzbuzovali, vzdělávali a podporovali.

SOUVISEJÍCÍTisíce mladých francouzských evangelikálů se sejdou, aby objevili Boží povolání pro své životy

Cílem setkání, které se koná od 19. do 24. května, je „sjednotit, vybavit a poskytnout zdroje evangelikálním vedoucím k obnově biblické církve a evangelizaci Evropy“.

Součástí intenzivního týdne budou ranní biblické výklady, které povede Conrad Mbewe (baptistický sbor Kabwata, Zambie), a večerní přednášky věnované kulturním trendům v Evropě, církvi a misii. Budou představeny projekty, které stojí za to sledovat. 

Celodenní program zahrnuje tematické body (apologetika, zakládání sborů, umělci, mediální komunikátoři, vědci a další) a více než 50 odpoledních seminářů.

Ve Wisle se představí nejrůznější evangelikální organizace, včetně portálu Evangelical Focus, které se podělí o svou práci v rámci výstavy Forum Expo.

Každoroční setkání ELF se snaží být co nejreprezentativnější pro evropskou realitu, a proto jsou účastníkům z jihoevropských a východoevropských zemí nabízena stipendia k účasti na konferenci.

Portál Evangelical Focus informuje, že hlavní dopolední a večerní zasedání budou přenášena online, aby k nim měl každý volný přístup: na webových stránkách Fóra křesťanských vedoucích a na jeho kanálu Youtube.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. května 2023 Foto: ELF – konference ELF v roce 2022

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář