V Praze proběhne ekumenická worshipová akce Overflow

Praha – V Praze dne 20. ledna proběhne pravidělná ekumenická hudební a modlitební akce s názvem Overflow. Platforma si klade za cíl sjednotit věřící tím, že pravidelně poskytuje křesťanům možnost se sejít ke společnému chválení Boha.

„Můj manžel a já jsme pořádali podobnou akci v našem domovském městě. Byli jsme součástí týmu, který jednou za měsíc pořádal 24 hodinové chvály, které vedlo 20 až 30 různých církevních sborů. Během těchto festivalů se celé naše město sešlo v modlitbě a jednotě a důvěřuje v Boha, že bude vykonávat zázraky v naší vládě, rodinách, školách a obchodech,“ uvedla pro Křeťan dnes Jessica Spronk, která pochází z Jihoafrické republiky a je jednou z organizátorů akce.

„Věříme, že akci Overflow nám Bůh přikázal dělat v tomto národě,“ dodala.

Akce nespadá pod konkrétní církev, ale je otevřená všem pražským sborům i denominacím. Organizátoři věří, že večery chval jsou pro křesťany příležitostí sjednotit se ve víře, že Bůh přinese nový průlom v Praze, ale i v celém národě.

„Věříme, že písně chval, modlitba a společenství mají velký význam nejen pro nás, ale posilní i místní církev a tento národ. Na našich večerech chval se spolu schází lidé různých kultur, národností i denominací a spolu jednomyslně chválí Boha,“ uvádí se v pozvánce na akci.

Cílem setkávání je posílit místní církve tím, že poskytujeme povzbuzení, vyškolení a modlitbu těm, kdo v rámci vlastních sborů působí jako vedoucí chval, kteří tak mají možnost se vzájemně poznat a navázat spolupráci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. ledna 2020  Foto: Facebook – Overflow Prague

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář