V roce 2019 bylo po celém světě distribuováno více než 300 milionů brožur s biblickými texty

Podle zprávy zveřejněné organizaci Global Scripture Distribution bylo v roce 2019 distribuováno 40 milionů kompletních Biblí. V případě Nových zákonů to číslo dosáhlo 15 milionů. Celkově bylo po celém světě distribuováno více než 315 milionů brožur s biblickými texty.

Od roku 2015 biblické společnosti distribuovaly celkem 1,8 miliardy brožur s biblickými texty, včetně 184 milionů Biblí se Starým i Novým zákonem.

„Je povzbudivé vědět, že mnoho milionů lidí bylo schopno čelit výzvám tohoto roku s Biblí v ruce. Ať Boží slovo v těchto těžkých dobách poskytuje útěchu a naději,“ řekl generální ředitel Světové federace biblických společností Michael Perreau.

Zveřejněná zpráva dále ukazuje, že po celém světě bylo distribuováno 3,7 milionu Biblí speciálně určených pro děti. Většina z nich (1,27) šlo do Afriky, kde 40% populace je mladší než 15 let.

Biblické společnosti také zintenzívnily své úsilí o překlad a distribuci Biblí do znakové řeči. V roce 2019 byly části Bible přeloženy do 29 znakových řečí pro 5,3 milionu neslyšících.

Zvýšil se počet digitálních Biblí

Podíl digitálních Biblí nebyl nikdy tak vysoký. Čtvrtina Biblí distribuovaných v roce 2019 byla digitální formě, ve srovnání se 17% v roce 2018.

Z internetu bylo staženo deset milionů kopií. K největšímu nárůstu došlo v Asii, Střední a Jižní Americe, Evropě a na Blízkém východě. Většina digitálních Biblí byla stažena ve španělštině a portugalštině. Na čele je Brazílie s 1,8 milionu stažených Biblí.

Po celém světě nyní existuje 148 biblických společností. Zpráva organizace Global Scripture Distribution Statistics bere v úvahu pouze počet vydavatelů, které patří do světové asociace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – Bible, ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář