V roce 2021 se celosvětově distribuovalo více než 32 milionů Biblí  

Distribuce Biblí se v roce 2021 celosvětově mírně zvýšila, informovaly nedávno Spojené biblické společnosti (UBS) v tiskové zprávě.

Podle jejich údajů bylo v loňském roce distribuováno přibližně 32,6 milionu kompletních vydání Biblí. „Po propadu distribuce Biblí v souvislosti s pandemií v předchozím roce“ se situace opět stabilizovala.

Portál Evangelical Focus informuje, že v porovnání s předchozím rokem (30,9 milionu výtisků) to v roce 2021 znamenalo nárůst o 5,5 %.

 Více kompletních Biblí, méně částečných vydání

Oproti roku 2020 (5,7 milionu) se snížila distribuce vydání Bible obsahující pouze Nový zákon (5,1 milionu). Poklesl také zájem o biblické výběrové spisy, kterých bylo v roce 2021 distribuováno 132 milionů výtisků oproti 155 milionům těchto spisů v roce 2020.

Kromě toho bylo přibližně 20 % všech distribuovaných kompletních Biblí staženo z internetu, takže podíl digitálních Biblí je nižší než v prvním koronavirovém roce 2020, ale je o 15 % vyšší než v roce 2019.

Podle zprávy hraje distribuce digitálních vydání stále důležitější roli, zejména v krizových regionech. Jako příklad uvádějí Biblickou společnost v Mosambiku, která dokázala poskytnout digitální vydání Bible celkem 51 000 lidem, přestože zemí v roce 2021 otřásly přírodní katastrofy a teroristické útoky.

Koronavirus stále představuje výzvu

Horst Scheurenbrand, vedoucí Světové biblické pomoci Německé biblické společnosti, upozornil, že kromě Evropy bylo na všech kontinentech distribuováno více kompletních Biblí než v předchozím roce. To je dobré znamení po výrazném poklesu v předchozím roce.

Nicméně výzvy pro mnohé biblické společnosti zůstávají. „Zejména práce biblických společností, které oslovují lidi prostřednictvím akcí a provádějí distribuční kampaně, je i nadále omezená,“ dodal podle Evangelical Focus Scheurenbrand. 

UBS je mezinárodní sdružení 160 národních biblických společností. Biblické společnosti působí ve více než 184 zemích světa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář