V Sasku, Bavorsku a Česku si na bohoslužbách připomněli oběti pandemie

Mnichov/Drážďany/Praha – V Sasku, Bavorsku a na západě Čech si v neděli lidé na třech koordinovaných ekumenických bohoslužbách připomněli oběti pandemie covidu-19. Sešli se na bohoslužbách v bavorském městě Hof, saském městě Bad Brambach a v Karlových Varech, informoval server Bayerischer Rundfunk (BR).

Ekumenické bohoslužby se v Česku a ve dvou německých spolkových zemích, které s ním sousedí, konaly současně. Lidé si na nich připomínali nejen ty, kteří během pandemie covidu-19 zemřeli, ale hovořilo se i o těch, kteří kvůli ní trpěli. Vedení zemského okresu Horní Franky, ve kterém leží město Hof, v prohlášení uvedlo, že bohoslužby měly posloužit i jako vyjádření díků „za velkou soudržnost“ příhraničních regionů.

Podle webu BR vzešel podnět k uspořádání ekumenických bohoslužeb z české strany. V Karlových Varech zádušní mši sloužil emeritní biskup František Radkovský.

Česko-německé pohraničí patřilo v první čtvrtině letošního roku k evropským regionům obzvlášť postiženým šířením koronaviru. Okresy Cheb a Sokolov se v únoru kvůli rychlému šíření koronaviru uzavřely. Příhraniční bavorské a saské okresy patřily v první čtvrtině roku v Německu k nejpostiženějším. Podle některých německých politiků a médií za to mohlo právě sousedství s Českem, kde se nákaza šířila.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 17. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář