V sídle Arcidiecézní charity Praha se otevřelo nové komunitní centrum

Praha – Zrekonstruovaný dům Arcidiecézní charity Praha v Londýnské ulici na Vinohradech se po dvouleté rekonstrukci znovu otevřel. Vzniklo v něm nové Komunitní centrum sv. Anežky. Prostor se má více otevřít veřejnosti, díky vestavbě výtahu se pětipodlažní objekt zpřístupňuje i lidem se sníženou mobilitou. Dům dnes požehnal pražský arcibiskup Jan Graubner.

SOUVISEJÍCÍ Charita ČR vybrala pro Ukrajinu 165 mil. Kč a staví bydlení pro uprchlíky

Komunitní centrum sv. Anežky je určené hlavně pro rodiny s dětmi v nepříznivé sociální situaci a pro lidi z odlišného sociokulturního prostředí.

„Prostor se více otevře veřejnosti. Chystáme řadu akcí pro rodiny s dětmi včetně rukodělných aktivit, jazykových kurzů, které se již v Komunitním centru uskutečňují, cvičení, společného vaření či besed se zajímavými hosty,“ uvedl ředitel Arcidiecézní charity Praha Jaroslav Němec.

„Veřejného prostoru v centru města dlouhodobě ubývá, je důležité rozvíjet nekomerční zázemí pro setkávání lidí, zvláště na půdě Charity, která dokáže lidem v tíživé životní situaci podat pomocnou ruku,“ doplnil.

Další patra domu budou sloužit sociálním službám a projektům Charity, které po dobu rekonstrukce sídlily v náhradních prostorách. Zázemí tam znovu najde Pečovatelská služba, Poradna Magdala, Poradna pro migranty a uprchlíky, administrativní zázemí humanitárních skladů či Tříkrálové sbírky. Zpět do Londýnské ulice se přestěhovalo také Centrum zahraniční spolupráce, které organizuje zahraniční rozvojové programy v Indii, Ugandě, Zambii, Bělorusku a v dalších zemích.

Velkou část patnáctimilionové rekonstrukce pokryly Evropské strukturální a investiční fondy. Stavbu podpořila i Tříkrálová sbírka a dary drobných dárců.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 26. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář