V této oblasti vzniká obrovské misijní vakuum. YWAM oplakává ztrátu klíčových členů týmu 

Několik dní po nehodě autobusu v Tanzanii, která si vyžádala životy 11 misionářů, jsou vedoucí představitelé organizace Mládež s misií (YWAM) „zdrceni“, ale shromažďují modlitby a podporu na pomoc při lékařské evakuaci, repatriaci a organizaci pohřbů, které mají vyjít na miliony korun.

Misionáři, z nichž sedm pocházelo z různých zemí, zemřeli v oblasti Ngaramtoni nedaleko města Arusha na severu východoafrické země.

SOUVISEJÍCÍPři tragické nehodě zemřelo v Tanzanii 11 misionářů přední evangelikální organizace

Podle úřadů do jednoho ze dvou minibusů s misionáři narazil stavební náklaďák. Účastníci vzdělávacího kurzu se vraceli z exkurze v masajské oblasti, když kamion přestal brzdit a narazil do autobusu.

„V celé historii YWAM jsme nezažili tragédii takového rozsahu a všichni jsme zdrceni,“ uvedla podle Christianity Today spoluzakladatelka YWAM Darlene Cunninghamová v dopise z 26. února. 

Vysvětlila, že jednotlivci, kteří se podíleli na vedení kurzu, byli klíčovými vedoucími YWAM v regionu – někteří vedli prosperující základny YWAM, jiní působili jako vedoucí pracovníci v oblasti vzdělávání a dalších oblastech, další sloužili na místech s omezeným přístupem, kam by se nikdo jiný neodvážil – a viděli, jak Boží ruka působí na jejich služby úžasným způsobem. Studenti, které přilákali vedoucí kurzu, byli lidé stejného kalibru – celoživotně oddaní průkopníci misie YWAM. Jejich smrt tak v této části světa vytváří pro misijní hnutí YWAM obrovské vakuum.

Ve středu 28. února uspořádali členové YWAM v regionu modlitby a rozloučení se svými zesnulými kolegy.

„Nálada je velmi smutná,“ řekl Bernard Ojiwa, pracovník YWAM v Tanzanii, v telefonickém rozhovoru z Arushy pro Religion News Service. „Účastnili jsme se pohřbů místních členů.“

„Plánujeme také, jak by mohla být těla zahraničních členů odeslána domů. Prozatím zůstávají v márnici,“ dodal.

Policejní zdroje v Arushe uvedly, že sedm cizinců pocházelo z Keni, Toga, Madagaskaru, Burkiny Faso, Jihoafrické republiky, Nigérie a USA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. března 2024 Foto: Facebook – YWAM

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář