V Toulouse museli kvůli bombě evakuovat při ranní mši katedrálu

Paříž – V jihofrancouzském městě Toulouse dnes kvůli bombě evakuovali při ranní mši katedrálu Saint-Etienne. Muž položil k oltáři balíček a uprchl, policie po něm pátrá.

Podle agentury AFP policie katedrálu i její okolí uzavřela a na místo dorazili pyrotechnici. V balíčku byla bomba bez odpalovacího zařízení.

Incident se stal po osmé hodině ranní. „Vešel muž s balíkem v podpaží, považoval jsem ho za kurýra. Prošel chrámem a položil balík na schod před oltářem. Něco řekl, strčil do mne a odešel,“ citoval list La Dépêche kostelníka Auréliena Dreuxa.

SOUVISEJÍCÍLidé na mši v obci na východě Francie uctili památku zavražděného kněze

Ministr vnitra Gérald Darmanin na twitteru ocenil policejní zásah. „Díky rychlému nasazení pyrotechnické jednotky je policejní operace v Toulouse ukončena. Nejsou žádné oběti,“ stojí v tweetu.

Jean-Jacques Rouchi, který sloužil mši, řekl, že muž odložil „bílý balíček dlouhý 20 až 25 centimetrů“. „Až pak jsem si uvědomil, že může jít o atentát, bylo tam 40 lidí, je všední den,“ dodal.

Ještě dopoledne policie obnovila v okolí katedrály provoz, vstup do ní bude povolen později.

Guvernér departementu Haute-Garonne Etienne Guyot vyzval bezpečnostní složky k „bdělosti, zejména v okolí náboženských objektů“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 8. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – katedrála v Toulouse

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář