V Turecku vězněný pastor Brunson doručil Räsänenové dopis s více než 14 tisíci podpisů 

Více než 14 000 lidí podepsalo modlitební slib na podporu finské političky, která nyní po dvou slyšeních čeká na rozhodnutí soudu. Před soudem stanula spolu s finským biskupem za „nenávistné projevy“ při citování biblického učení o homosexualitě.

Významný obhájce náboženské svobody pastor Andrew Brunson doručil petici na podporu Päivi Räsänenové, finské poslankyně, která čelí stíhání za svou roli při vytváření brožury propagující biblické učení o manželství a sexualitě. Petici připravila Rada pro výzkum rodiny s podpisy od 14 341 lidí. Brunson strávil dvacet let zakládáním sborů v Turecku, než byl zatčen a strávil dva roky ve vězení. 

SOUVISEJÍCÍPäivi Räsänenová: Soudu se nebojím, jsem odhodlaná bránit své křesťanské přesvědčení

V dopise jsou podle Christian Post napsána slova povzbuzení a podpory během soudního řízení bez ohledu na výsledek. „Váš smělý postoj žít podle Skutků 5,29 tím, že budete poslouchat Boha spíše než lidi, je inspirativní pro křesťany ve Finsku, Spojených státech a po celém světě.“ 

„Modlím se, aby vám Pán Ježíš dal přízeň v soudní síni, kde jste pro svou víru souzeni. Kéž Bůh otevře oči těm, kteří jsou oklamáni kulturou, k pravdě Jeho Slova. Bez ohledu na výsledek vašeho případu kéž vás obklopuje Pánův pokoj, když stojíte na jeho zaslíbení v listu Římanům 8,28: „Že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému, těm, kdo jsou povoláni podle jeho předsevzetí.“

Stíhání Räsänenové upoutalo pozornost šesti republikánských členů Sněmovny reprezentantů, kteří napsali dopis předsedovi Americké komise pro mezinárodní náboženskou svobodu, v němž tvrdili, že stíhání političky a biskupa Pohjoly představuje porušení jejich svobody vyznání. 

„Tato trestní stíhání vyvolávají vážné otázky ohledně rozsahu závazku Finska chránit svobodu vyznání pro své občany, jak bylo dohodnuto s jeho účastí v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) a dalších multilaterálních organizacích,“ napsali podle Christian Post.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. března 2022 Foto: ADF International – Päivi Räsänenová

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář