V Uruguayi se za dva roky téměř zdvojnásobil počet evangelikálů

Nové vydání jedné z největších statistických studií v Latinské Americe ukázalo, že počet evangelikálů v Uruguayi vzrostl za dva roky ze 4,6 % na 8,1 %.

Obecně však země stále vyčnívá z řady díky vysokému zastoupení agnostiků, ateistů a lidí bez náboženského vyznání. Více než polovina populace tvrdí, že se neztotožňuje s žádným náboženstvím nebo dokonce nevěří v Boha.

Portál Evangelical Focus informuje, že Uruguay zůstává latinskoamerickou zemí s nejmenším počtem katolíků. Následuje Honduras a San Salvador. Procento katolíků v Uruguayi kleslo za dvě desetiletí téměř o polovinu: z 60 % na 32 % populace.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Následují Honduras a Salvador, ačkoli obě země Střední Ameriky mají vysoké procento evangelikálních křesťanů.

JorgeMárquez, pastor největšího evangelikálního sboru v Montevideu, potvrdil latinskoamerickému zpravodajskému webu Evangélico Digital, že „kláštery byly uzavřeny a počet lidí, kteří studují na katolické duchovní, se snížil. Proto bych mohl říci, že čísla, které ukázala studie, jsou zjevně konzistentní.“

Márquez také poukázal na to, že za posledních 15 letech se v Uruguayi objevilo několik silných služeb, které nabízejí evangelikální sbory a mnohé z nich také vychovaly mnoho pastorů.

Nejblíže uruguayskému scénáři je Argentina, i když tam je téměř polovina lidí katolického vyznání, nebo Chile, kde katolická církev zaznamenala pokles po nedávných skandálech se sexuálním zneužíváním.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. listopadu 2021 Foto: Unsplash – Montevideo

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář