Vatikán chce sebrat miliardu podpisů za mír, pomoci mají nositelé Nobelovy ceny

Vatikán – Miliardu podpisů pro mír chtějí shromáždit organizátoři akce, která se za účasti papeže Františka uskuteční v sobotu na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na kardinála Maura Gambettiho, který o akci informoval novináře. Podle ní Gambetti neřekl, do kdy chce iniciativa miliardu podpisů sehnat. Setkání nazvané #NotAlone se zúčastní i několik nositelů Nobelovy ceny za mír či vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi.

„Velmi rádi se připojujeme k papežově výzvě k bratrství a míru ve světě,“ řekl Grandi. Šéf UNHCR také doufá, že akce bude začátkem posílené solidarity s více než 103 miliony uprchlíků, kteří hledají ochranu.

SOUVISEJÍCÍ Italský kardinál, kterého papež pověřil mírovou misí, míří do Kyjeva

Sobotní akce se mají zúčastnit i charitativní pracovníci, kteří budou vyprávět své příběhy nejen na Svatopetrském náměstí, ale například i přímo z lodi ve Středozemním moři, která pomáhá zachraňovat migranty prchající z Afriky do Evropy. Akce bude propojena prostřednictvím videokonference se shromážděními v Kongu, Středoafrické republice, Etiopii, Argentině, Japonsku, Peru či Izraeli.

Mezi nositeli Nobelovy ceny, kteří se sobotní akce zúčastní, budou podle DPA i Iráčanka Nadja Muradová, bangladéšský ekonom Muhammad Júnus či polský exprezident Lech Walesa. Papež František by měl účastníky setkání, na němž zazpívá například i italský tenorista Andrea Bocelli, podle serveru Vatican News pozdravit v 18:00.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Karel Krejčí

    No, když to hlásá Vatikán, tak snad mu to „projde“, protože počínaje od politické úrovně dolů, je tato zvrácená aktivita zakázaná. Dva jakýkoli mládenci, kteří by si normálně mohli povídat o životě o děvčatech a o radostech a problémech, které k jejich věku patří, jsou „někým“ postaveni proti sobě. Stejně tak dvě rozvrácené rodiny truchlí nad krutým osudem, který jim „někdo“ předem připravil. Tak snad to s tím mírem dopadne dobře …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář