Ve čtvrtek začíná festival UNITED CITY, poprvé se uskuteční ve třech městech

Festival UNITED se poprvé ve své historii uskuteční ve více městech. S ohledem na aktuální společenskou situaci organizátoři naplánovali tři jednodenní zastávky turné nazvaného UNITED CITY. V Plzni, Litomyšli a ve Vsetíně se mohou návštěvníci těšit na různorodý program a zajímavé hosty. Hlavní festivalová část je vždy situována do venkovního areálu, kde se budou moci návštěvníci rozptýlit.

„Na začátku roku jsme byli v kontaktu s denominačními vedoucími mládeží. Ti výrazně podpořili naše plány a uvažování o festivalu UNITED v létě 2021. Vidíme společně únavu mladých lidí z aktuální po-covidové situace a života vedeného z části na internetu. Stále častěji vyskytující se negativní jevy jako je ztráta motivace, hluboká frustrace, deprese. Chceme proto s mladými prožít pestrý festivalový den, přinést povzbuzení a Boží perspektivu v této náročné době. Kromě toho vnímáme, že nám Pán Bůh předkládá nový směr, kam se má festival ubírat,“ komentuje letošní koncept Daniela Hurtová, ředitelka festivalu.

UNITED CITY začne ve čtvrtek 19. 8. v plzeňském multifunkčním areálu Škodaland. Následující den se dění přesune do zámeckého parku a jeho okolí v Litomyšli. Poslední zastávkou pak bude v sobotu 21. 8. 2021 město Vsetín. Části programu jsou vždy uzpůsobeny dané lokalitě a mírně se liší. Některé vystupující tak budou moci návštěvníci vidět jen na jedné festivalové zastávce.

Z hudebních hostů se představí britský zpěvák a skladatel Martin Smith, worshipové skupiny Adonai a Timothy, rapová formace Isaac Records, písničkář Pavel Helan a Markéta Satková s kapelou. Mezi řečníky vystoupí například Kateřina Lachmanová, Ida Pencová, Anna Janoušková, Tomáš Holub, David Novák, Marek Orko Vácha, Petr Húšť, Jan Špilar, Ondřej Szturc a další.

Dále program zahrnuje taneční vystoupení, krátké promluvy uniTED, duchovní poradenství a modlitební místo organizované hnutím Modlitby 24-7. Prostor je věnován také atrakcím, volnočasovým a sportovním aktivitám.

Podrobnosti k jednotlivým místům konání a předprodeji vstupenek jsou k dispozici na internetových stránkách www.festivalunited.cz. Aktuality jsou uveřejňovány na profilu sociální sítě Facebook. Pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci s místními církvemi.

Tisková zpráva festivalu UNITED.
Foto festival UNITED.

Propagační video festivalu UNITED

Tags: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář