Ve Spojených arabských emirátech se na školách začne učit o holokaustu

Dubaj/Washington – Na základních a středních školách ve Spojených arabských emirátech se začne učit o holokaustu. Podle agentury AP to bez dalších podrobností uvedlo velvyslanectví této země ve Spojených státech.

Toto oznámení přichází poté, co v rámci dohody zprostředkované bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem Spojené arabské emiráty v roce 2020 normalizovaly své vztahy s Izraelem. „V důsledku Abrahámových dohod Spojené arabské emiráty zavedou téma holokaustu do učebních osnov pro základní a střední školy,“ napsalo velvyslanectví na twitteru. Jako Abrahámovy dohody bývá označována série smluv, na základě kterých uznaly Izrael a navázaly s ním diplomatické vztahy také Bahrajn, Maroko a Súdán.

SOUVISEJÍCÍVálka na Ukrajině připomíná papežovi jednu fázi holokaustu, operaci Reinhard

Zvláštní zmocněnkyně americké vlády pro otázky spojené s antisemitismem Deborah Lipstadtová na twitteru oznámení ambasády SAE přivítala. „Příliš mnoho zemí po příliš dlouhou dobu z politických důvodů bagatelizovalo holokaust,“ napsala. „Chválím SAE za tento krok a očekávám, že další (země) je budou následovat,“ dodala. Termínem holokaust se rozumí systematické pronásledování a hromadné vyvražďování Židů nacisty za druhé světové války.

AP píše, že tento týden se uskuteční v Abú Dhabí schůzka několika pracovních skupin vzniklých po normalizaci vztahů zmíněných zemí s Izraelem. Přijedou na ni zástupci Bahrajnu, Egypta, Izraele, Maroka a Spojených arabských emirátů. Egypt diplomaticky uznává Izrael už celá desetiletí. Jiné arabské země to odmítají udělat kvůli tomu, že okupuje území, na nichž chtějí Palestinci vytvořit svůj budoucí stát.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. ledna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář