Ve věku 58 let zemřel filipínský biskup 75tisícového megasboru 

Ferdinand „Ferdie“ Cabiling, biskup jednoho z největších filipínských megasborů, který běžel po Filipínách, aby získal peníze pro znevýhodněné studenty, zemřel 1. dubna, den po Velikonocích. Bylo mu 58 let.

Magazín Christianity Today píše, že přezdívka „Běžící pastor“ vystihuje nejen Cabilingův epický závod, ale i způsob, jakým žil svůj život a sloužil jako evangelista. Po 38 let byl povoláním kazatelem filipínského křesťanského společenství Victory, které má v zemi téměř 150 poboček. Ve sboru Victory Metro Manila, který vedl, se každou neděli scházelo v průměru více než 75 000 lidí.

SOUVISEJÍCÍ Zemřela křesťanská zpěvačka a držitelka ceny Grammy Mandisa

V posledních dvou letech se soustředil na výuku evangelizace pro vedoucí Victory. Pokaždé, když dostal pozvání k vyučování, jeho odpověď byla vždy ano, uvedla jeho asistentka Faye Bonifaciová.

„Byl to maximalista,“ řekla Bonifaciová Christianity Today a poznamenala, že Cabiling si vypěstoval zvyk krátce si zdřímnout, když mezi dlouhými jízdami parkoval na čerpací stanici. „Protože rád řídil, stihl toho za den hodně.“

Několik hodin před svou smrtí navštívil Cabiling jednoho člena církve v nemocnici hodinu cesty od svého rodného města Cuyapo a pak zaparkoval auto na čerpací stanici, pravděpodobně aby si odpočinul, než se vydá na další cestu. Tam jeho tělo bez života našla obsluha a odvezla ho do nemocnice, kterou právě navštívil. Cabiling zemřel na infarkt.

„Byl to muž plný vášně, činů a přesvědčení,“ napsal v příspěvku na Instagramu Steve Murrell, zakládající pastor církve Victory, vlajkové lodi charismaticky orientované organizace Every Nation Churches and Ministries, která má sbory a univerzitní služby v 82 zemích. „Po 40 let byl součástí každého důležitého rozhodnutí, které vedoucí Victory učinili.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. května 2024 Foto: Facebook – Ferdinand Cabiling

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář