Ve věku 88 let zemřel zakladatel misijní organizace YWAM Loren Cunningham

Loren Cunningham, spisovatel a zakladatel významné křesťanské mládežnické organizace Youth With a Mission, zemřel na rakovinu. Bylo mu 88 let.

V oznámení na své stránce na Facebooku YWAM potvrdila, že Cunningham zemřel ve spánku ve svém domě na Havaji v pátek v časných ranních hodinách místního času.

SOUVISEJÍCÍZakladatel organizace YWAM Loren Cunningham má rakovinu

Cunninghama přežila jeho šedesátiletá manželka Darlene, děti David a Karen tři vnoučata Madi, Kenna a Liam.

Podle nekrologu zveřejněného na jeho internetových stránkách založil Cunningham v roce 1960 celosvětovou misijní organizaci YWAM, která se může pochlubit přibližně 2 000 pobočkami v téměř všech zemích světa.

„Miliony lidí sloužily v programech YWAM jako studenti, krátkodobí dobrovolníci a zaměstnanci na plný úvazek,“ stálo podle Christian Post v nekrologu. „Mnozí považují YWAM za jedno z největších a nejvýznamnějších misijních hnutí na světě.“

Cunningham se narodil v roce 1935 v Kalifornii a povolání ke službě pocítil ve 13 letech, kdy se zúčastnil probuzeneckého shromáždění. V roce 1956, když pobýval v domě jednoho misionáře, měl něco, na co později vzpomínal jako na vidění.

„Najednou jsem se díval na mapu světa, jenže ta mapa byla živá a pohybovala se! Viděl jsem všechny kontinenty a vlny se rozbíjely o jejich břehy. Každá vlna vstoupila na kontinent, pak se vzdálila, pak vystoupila dál, až kontinent zcela zakryla,“ vyprávěl Cunningham.

„Z vln se stali mladí lidé – děti v mém věku a ještě mladší – pokrývající všechny kontinenty zeměkoule. Mluvili s lidmi na nárožích ulic a před bary. Chodili od domu k domu a hlásali evangelium. Přicházeli odevšad a všude chodili a starali se o lidi. A pak, stejně náhle, jako přišla, scéna zmizela.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. října 2023 Foto: YWAM . Loren Cunningham

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář