Ve Vranově u Brna začíná plenární zasedání České biskupské konference

Vranov u Brna – V Duchovním centru svatého Františka z Pauly ve Vranově u Brna dnes začne plenární zasedání České biskupské konference. Potrvá tři dny, na závěr se k českým a moravským biskupům připojí také jejich kolegové ze Slovenska, tedy členové Konference biskupů Slovenska. Setkají se v tomto formátu znovu po deseti letech. O plenárním zasedání informuje Česká biskupská konference na svém webu.

Na programu jednání českých a moravských biskupů jsou ekonomické a pastorační záležitosti nebo podněty z jednotlivých komisí a rad. Se Slováky pak chtějí diskutovat o pastoračních otázkách současné církve.

SOUVISEJÍCÍNa Vyšehradě se setkali členové Ekumenické komise pro církevní dějiny 17. století s představiteli ERC a ČBK

Veřejnost se může zúčastnit mše za účasti českých, moravských i slovenských biskupů, která začne v úterý 17:30, avšak nikoliv ve Vranově, ale v katedrále svatých Petra a Pavla v Brně. Hlavním celebrantem bude arcibiskup pražský a primas český Jan Graubner. Kázat bude pomocný biskup bratislavské arcidiecéze Jozef Haľko. Mši živě přenášejí česká televizní stanice Noe a slovenská TV Lux.

Česká biskupská konference je společenství biskupů římskokatolické a řeckokatolické církve v ČR. Jejími členy jsou diecézní i pomocní nebo titulární biskupové. Předsedou je arcibiskup Graubner.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. října 2023 Foto: Wikimedia Commons – Jan Graubner

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář