Ve Washingtonu se konala největší akce na podporu Izraele v historii USA 

WASHINGTON – Téměř 300 000 lidí z různých náboženství se v úterý sešlo ve Washingtonu na Pochodu pro Izrael, kde v reakci na invazi teroristické skupiny ze 7. října vyzvali k propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.

Organizátoři shromáždění, Židovské federace Severní Ameriky a Konference prezidentů velkých amerických židovských organizací, akci koordinovali, aby vyjádřili podporu Izraeli a společně bojovali proti antisemitismu.  

SOUVISEJÍCÍEvangelikálové se připojili ke 100 000 protestujících proti antisemitismu v Paříži

„Dnes jsme se skutečně zapsali do historie, když se nás zde na National Mall sešlo více než 290 000. Jedná se o největší proizraelské shromáždění v historii,“ řekl podle Christian Post v úterý William Daroff, generální ředitel Konference prezidentů velkých amerických židovských organizací.

Účastníci přijeli z celé země, aby vyjádřili solidaritu s židovským státem. Podle Daroffa pochod virtuálně sledovalo dalších 250 000 lidí. 

Zatímco prezident Joe Biden a viceprezidentka Kamala Harrisová se rozhodli pochodu nezúčastnit, další demokraté, včetně senátora Jona Fettermana a vůdce senátní většiny Chucka Schumera se k pochodu připojili. Pochodu se zúčastnil také nově zvolený předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson a další republikánští představitelé. 

„Když Hamás říká od řeky k moři, myslí tím, že celý současný Izrael by měl být zemí bez Židů,“ řekl Schumer. „Stojíme při vás a nedáme pokoj, dokud nedostanete veškerou pomoc, kterou potřebujete.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – Pochod ve Washingtonu

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář