Venezuela je na pokraji občanské války

Caracas – Církve nabízejí praktickou a psychologickou pomoc lidem prchajícím kvůli politickým a ekonomickým problémům ve Venezuele.

Organizace Tearfund uvedla, že partnerské církve v Kolumbii poskytují utečencům jídlo a zdravotní péči. Ti často přijedou, podle slov organizace, „unavení a hladoví“. „Na mnohých místech země nefunguje doprava, neteče voda a není žádná elektřina,“ informuje humanitární organizace.

Církve pomáhají postarat se o děti utečenců tím, že pro ně hledají místa ve školách a místních zařízeních pro denní péči.

„Děkujeme Bohu, protože smutek, který máme uvnitř, už je i tak dost velký,“ řekla podle Christian Today žena, jménem Maria, která je ve městě Barranquilla při Los Angeles. „Víme, že Bůh je s námi, že nás doprovázelo jeho světlo. Tady je církev s velkým srdcem, která nám pomáhá, i když jsme pro ně cizí,“ dodala.

Tearfund varovala, že probíhající krize vyvolala „masový exodus“ lidí z Venezuely, kde se miliony lidí dostaly do obrovské chudoby kvůli hyperinflaci, výpadkům energie, chronickému nedostatku potravin a léků, či politické nestabilitě.

Podle informací nejméně 40 lidí zemřelo během nepokojů, trvajících od 21. ledna. Jsou obavy, že v zemi vypuknou po eskalaci napětí občanské války o místa ve vedením státu.

Podle Evangelical Focus pastor Samuel Olson, předseda Evangelikální aliance Venezuely, prosí křesťany, aby se společně modlili jako rodina a požádali Boha, aby prostřednictvím svého Ducha svatého pečoval, vedl lid a požehnal mu v této kritické hodině.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Christian Today  Foto:

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář