Více než 1 500 lidí se zapojilo do maratonu modliteb za misionáře zatčeného při převozu pomoci do sirotčince

Čtyři měsíce poté, co úřady zatkly pilota, který doručoval pomoc do severního Mosambiku, se věřící shromažďují k 24hodinové nepřetržité modlitbě spojené s půstem.

Křesťanský zpravodajský portál Premier informuje, že spolupracovníci organizace Mission Aviation Fellowship (MAF) prosí Boha, aby zajistil bezpečné propuštění amerického pilota Ryana Kohera a dvou pracovníků jihoafrické nevládní organizace, kteří jsou vězněni pro podezření z napomáhání militantům.

SOUVISEJÍCÍV Mosambiku byl uvězněn americký misionář. Organizace prosí křesťany o modlitby za jeho propuštění 

Mosambik již pět let bojuje s islamistickým povstáním v severní provincii Cabo Delgado. Konflikt vyhnal z domovů více než milion lidí a podle odhad stál životy nejméně 4 000 dalších osob.

V té době měl 31letý muž doručit zásoby, včetně potravin a léků, do sirotčinců.

Jeho manželka Annabelle a dva synové byli po Ryanově zatčení evakuováni a nyní žijí v sídle organizace Mission Aviation Fellowship v americkém Idahu.

Organizace shromáždila přibližně 1 500 zaměstnanců z 25 zemí, kteří se budou střídat v nepřetržitých modlitbách a půstu.

„Chci vám všem poděkovat, že se za Ryana modlíte a postíte, a jsem vděčná, že k modlitbám povzbuzujete i ostatní,“ řekla podle portálu Premier Annabelle. „Jsem si jistá, že Bůh slyší naše modlitby, když k němu voláme.“

„Prosím, modlete se za Ryanovo propuštění a za to, abychom se brzy opět shledali. Modlete se také za útěchu pro naše chlapce – protože možná nechápou, proč tu jejich tatínek není, a možná v tuto chvíli nejsou schopni plně vyjádřit své emoce,“ pokračovala. 

„Jak čteme v Žalmech 5,3, kéž všichni s očekáváním sledujeme, jak bude Pán působit, a jsme připraveni chválit Ho za vše, co učiní,“ dodala. 

Žádost o propuštění na kauci byla zatím zamítnuta a pokusy rodiny kontaktovat Ryana jsou stále neúspěšné.

V době zatčení prohlásil David Holsten, prezident a generální ředitel MAF: „Ryan Koher neudělal nic špatného. Organizace sloužící sirotkům v severním Mosambiku potřebuje zásoby, které se snažil doručit, když byl neprávem zadržen. Vyzývám křesťany na celém světě, aby se modlili za Ryanovo bezpečí a jeho rychlé propuštění, a vyzývám odpovědné činitele v Mosambiku i zde v USA, aby udělali vše, co je v jejich silách, aby toto neoprávněné zadržení vyřešili.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. února 2023 Foto: MAF – Rayan Kohler

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář