Více než 130 tisíc dolarů se vybralo na misionářský pár zabitý na Haiti

Prostřednictvím internetových kampaní bylo vybráno více než 130 000 dolarů na Davyho a Natalii Lloydovy, kteří byli zavražděni na Haiti a jejichž ostatky byly v sobotu letecky přepraveny zpět do Spojených států. Manželé se spolu s ředitelem své misie, 45letým Judem Montisem, stali 23. května obětí přepadení ve svém misijním areálu.

Třiadvacetiletý Davy a jeho jednadvacetiletá manželka Natalie byli známí svým nasazením při poskytování vzdělání a sdílení víry s dětmi na Haiti. Oba byli součástí organizace Misionáři na Haiti se sídlem v Oklahomě, kterou v roce 2000 založili Davyho rodiče. Natalie byla dcerou zastupitele státu Missouri Bena Bakera.

SOUVISEJÍCÍOzbrojenci v metropoli Haiti zabili tři lidi včetně páru amerických misionářů

Na internetu byly založeny dvě oficiální sbírky na pokrytí nákladů na pohřeb a nákladů na převoz ostatků manželů zpět do USA.

Portál The Christian Post píše, že kampaň GoFundMe, kterou zorganizoval rodinný přítel Chris Slinkard a zastupitel státu Missouri Dirk Deaton, vynesla téměř 74 300 dolarů.

„Prosím, modlete se za zastupitele Bena Bakera, manželku Naomi Bakerovou a jejich rodinu, stejně jako za rodinu Lloydových, jejichž syn Davy a Natalie sloužili jako misionáři na Haiti a byli zabiti gangy,“ píše se v ní.

Druhá kampaň, kterou zahájil rodinný přítel a pastor Jeremie Bridges, vynesla do nedělního rána 56 115 dolarů.

„Davy a Natalie tragicky přišli o život při službě dětem na Haiti. Cílem této sbírky je poskytnout finanční prostředky na pomoc s pohřbem a náklady na dopravu spojenou s jejich návratem do USA,“ uvádí Bridges na stránce sbírky. „Rodina je velmi vděčná za všechny modlitby a kondolence. Děkujeme, že zvažujete možnost přispět.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. června 2024 Foto: Facebook

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář