Více než 3 500 vedoucích přijede do Španělska na Světový kongres Assemblies of God

Letniční denominace Assemblies of God připravuje svůj světový kongres, který se bude konat 12.-14. října v Madridu.

Portál Evangelical Focus informuje, že se na tomto setkání sejdou tisíce vedoucích této denominace z celého světa, aby se zúčastnili programu, který nastíní strategii pro pokračování misie.

SOUVISEJÍCÍHillsong slaví 40 let v době, kdy zakladatel Brian Houston čeká na verdikt soudu

„Kvůli hrozbě náboženského radikalismu a nástupu ideologického fundamentalismu je nutné, aby církev přehodnotila své strategie a dobře pochopila, co od ní Bůh požaduje,“ uvedl pro španělský zpravodajský web Protestante Digital Juan Carlos Escobar, předseda Assemblies of God ve Španělsku (FADE) a jeden z členů organizačního výboru.

Na tomto kongresu bude představena vize MM33, která směřuje k roku 2033. To církev oslaví 2000 let od Letnic. „Věříme, že je to výzva k tomu, abychom byli relevantnější, vlivnější a abychom si položili otázku, jak promítneme svou budoucnost do scénáře, který je před námi,“ dodal Escobar.

 

Celosvětová událost

Na světový kongres je již nyní přihlášeno 3 500 účastníků ze 110 zemí. Jedná se o 9. světový kongres pořádaný Assemblies of God, jednou z nejrychleji rostoucích evangelikálních denominací posledních desetiletí.

„Setkání se nesnaží být masové, ale strategické, soustřeďující co největší počet světových vedoucích,“ uvedl Escobar, který věří, že „pokud podle biblického principu zapůsobíme na vedoucí, požehnání se přenese na celé tělo“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. září 2023 Foto: Assemblies of God

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář