Hillsong slaví 40 let v době, kdy zakladatel Brian Houston čeká na verdikt soudu

Uplynulo 40 let od založení sboru Hillsong na předměstí australského Sydney.  Brian Houston a jeho manželka Bobbie měli v té době dvě malé děti. Manžele inspiroval k tomuto kroku Brianův otec Frank Houston, bývalý pastor, který založil Sydney Christian Life Centre.

Zpravodajský portál Premier píše, že se církev rozrostla a přilákala miliony věřících, včetně řady celebrit. Evangelikální společenství se proslavilo vydáváním alb s křesťanskými písněmi a pořádáním masových bohoslužeb v několika velkoměstech Evropy a Spojených států.  Celosvětové hnutí se však v posledních letech zmítá v kontroverzích, bojuje s vážnými obviněními ze zneužívání a přiznává morální selhání. 

SOUVISEJÍCÍMálokterý vedoucí chval se vyhýbá písním Hillsongu a Bethelu – navzdory kontroverzím a skandálům

Hillsong spadal pod letniční církev v Austrálii a byl součástí Assemblies of God, než se v roce 2018 stal samostatnou denominací.  Úspěch značky Hillsong působil jako naděje pro globální generaci mladých křesťanů.  Díky svému raketovému vzestupu a hvězdnému obsazení se zdálo, že nová denominace má před sebou slavnou budoucnost. 

Potom však vypukl jeden skandál za druhým. 

Interní vyšetřování v megacírkvi zjistilo, že se Houston choval nevhodně ke dvěma ženám.  Vedoucí představitelé Hillsongu tehdy uvedli, že v Houstonově nevhodném chování hrály roli alkohol a léky na předpis.

Devětašedesátiletý kazatel byl v Americe zatčen za řízení pod vlivem alkoholu a odstoupil z funkce celosvětového pastora Hillsongu. 

K obvinění se přiznal: „V té době to vypadalo, že se v církvi Hillsong rozpoutalo peklo a já jsem byl pod obrovským tlakem a emocionálním tlakem. Je jasné, že to není omluva, a za své činy přebírám plnou odpovědnost.“

SOUVISEJÍCÍ Dcera a zeť Briana a Bobbie Houstonových odstoupili ze svých pozic v církvi Hillsong

Portál Premier připomíná, že tento týden soud v Austrálii vynese nad Houstonem rozsudek ve věci obvinění ze zatajení závažného trestného činu jiné osoby.  Houston, který tvrdí, že o pedofilii svého otce Franka veřejně hovořil ještě před otcovou smrtí v roce 2004, přiznal, že je nevinen z krytí zločinů bývalého pastora.  Tato tvrzení zazněla v nedávném dokumentárním seriálu s názvem „Tajemství Hillsongu“.

Brian Houston v neděli na svém účtu na Instagramu poděkoval těm, kteří se podíleli na cestě Hillsongu, a odhalil stále narušený vztah k církvi, kterou se svou ženou založil. 

„Tento víkend je to 40 let, co jsme s Bobbie a našimi syny (tříletým a ročním) založili náš sbor. Jaká to byla cesta od malých začátků k milionům lidí, které oslovilo a ovlivnilo evangelium; s písněmi a dalšími službami a výjezdy, které ovlivnily celý svět. To vše bylo možné jen díky úžasné Boží milosti a jemu patří všechna sláva. Děkujeme všem, kteří byli součástí této cesty, za vaši věrnost a za podporu po mnoho let,“ napsal australský letniční pastor. 

„Doufali jsme, že bychom mohli slavit s vámi všemi, kdyby nám byla dána příležitost. Nebyla! Proto ještě jednou děkujeme všem, kteří byli součástí našeho života a těch společných desetiletí. S velkou láskou, Brian a Bobbie.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. srpna 2023 Foto: YouTube – Brian Houston

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář