Málokterý vedoucí chval se vyhýbá písním Hillsongu a Bethelu – navzdory kontroverzím a skandálům

V uplynulém desetiletí dominovala chválám během bohoslužeb hrstka megacírkví, které vydávaly hity jako „Goodness of God“, „What a Beautiful Name“, „King of Kings“ a „Graves Into Gardens“. A přestože se sbory jako Hillsong v Austrálii a Bethel Church v Kalifornii setkaly se skandály a kontroverzí, vedoucí chval stále zpívají jejich písně.

Religion News Service informuje, že nová studie ukázala, že jen málo vedoucích chval se vyhýbá písním od Hillsongu a Bethelu, dvou z takzvané velké čtyřky megacírkví, které dominují moderní bohoslužebné hudbě.

SOUVISEJÍCÍ Lamači přinesli do Frýdku Místku chvály, ale i slova povzbuzení 

Studie ukázala, že většina vedoucích chval si písně spojuje s tím, že je zažili na vlastní kůži na konferenci, poslouchali je online nebo jim je doporučil přítel či člen církve – spíše než že by viděli píseň na vrcholu hitparády nebo na seznamu nových písní.

Elias Dummer, křesťanský hudebník, který se stal marketérem a který je součástí výzkumného týmu, jenž se na studii podílel, uvedl, že většina vedoucích chval si myslí, že mají dobré důvody pro výběr písní, které používají při bohoslužbách. Možná si však neuvědomují, jak jejich výběr ovlivňují společenské vlivy – například popularita některých církví.

„Lidé sice říkají, že jim na písních záleží – ale vybírají stále stejné čtyři megasbory,“ řekl Religion News Service Dummer.

Nová studie vychází z průzkumu mezi více než 400 vedoucími v USA a Kanadě, který byl proveden na podzim roku 2022. Vedoucí chval byli dotazováni, co si myslí o tempu produkce nové hudby, jakým způsobem vybírají nové písně, jaké jsou podle nich motivace při tvorbě nových písní a zda si vyberou píseň – nebo se jí vyhnou – na základě interpreta nebo církve, která ji produkovala.

Pouze 16 % vedoucích chval uvedlo, že by si s menší pravděpodobností vybrali píseň s vazbou na Hillsong, zatímco přibližně každý čtvrtý uvedl, že by si s menší pravděpodobností vybral píseň s vazbou na Bethel (27 %). Více než polovina vedoucích chval uvedla, že si vybírají písně s vazbou na Hillsong (62 %), zatímco téměř polovina (48 %) uvedla, že si vybírá písně s vazbou na Bethel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. července 2023 Foto: London Hillsong Church

https://religionnews.com/2023/07/11/few-worship-leaders-avoid-hillsong-bethel-songs-despite-controversies-and-scandal/

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář