Lamači přinesli do Frýdku Místku chvály, ale i slova povzbuzení 

Kapela Lamačské chvály vystoupila v rámci svého pravidelného programu modliteb a chval v katolickém kostele sv. Jana a Pavla ve Frýdku Místku. Páteční večer se nesl v duchu modliteb a uctívání, ale i kázaného slova a svědectví o uzdravení.

Po úvodním bloku chval se ujal slova slovenský kněz Branislav Kožuch, který vede na Oravě společenství pro mladé lidi. Ve svém kázání se zaměřil na vztahy v církvi. Na základě vlastní zkušenosti s lidmi, kteří často bojovali se závislostmi a pocházejí z rozpadlých rodin, řekl, že jejich společenství nabízí „dva velké dary – dar přijetí a dar přátelství.“ Poznamenal, že to je něco, co může člověk najít pouze v církvi. 

„Jednoho dne jsme se rozhodli, že přestaneme kvůli závisti a žárlivosti, kdo co má a nemá, chodit do obchodu. Začali jsme se učit být závislí na Bohu, na tom, co si dopěstujeme, a na štědrosti lidí. Bylo úžasné vidět, jak se Bůh stará,“ pokračoval Kožuch. 

SOUVISEJÍCÍNa Slovensku byla po modlitbách uzdravena vážně nemocná holčička 

Přítomné povzbudil, aby i přes všechny nedokonalosti církve přicházeli do rodiny věřících spolu se svými bolestmi a zápasy. Připomenul obraz Krista, který se zjevil učedníkům, aby jim „ukázal své rány a řekl ´pokoj vám´.“ Věřící nemají své „rány“ skrývat, ale vzájemně prožívat přijetí a uzdravení. 

Během zpívání slov Žalmu 23. řekl frontman Braňo Letko, aby si lidé navzájem „prorokovali,“ že Bůh je ten, který se stará a vede je jako dobrý Pastýř své ovečky. Připojil svědectví manželského páru, který zvítězil v boji s drogovou závislostí. Při jednom vzájemném setkání se mu přiznali, že touží po vlastním bydlení. Letko je povzbudil, aby se modlili o Boží zázrak v této věci. Jen o několik měsíců později se sešli na křesťanském festivalu, kde mu tento pár vyprávěl, jak na ně jeden majitel přepsal nemovitost.   

Při sbírce na podporu jejich služby Letko řekl, že oni už několik let neorganizují sbírku, nýbrž „koletu.“ Vysvětlil, že jde o princip, kdy mohou lidé do sbírky nejen peníze dát, ale také si je v případě nouze vybrat. Řekl, že takto mohl jeden tatínek během finanční krize svému dítěti koupit nové boty. 

Zaznělo také svědectví člena místní farnosti o uzdravení šlach na nohou, jejichž onemocnění si jako aktivní sportovec přivodil. Věřící se modlili v jazycích za uvolnění moci Ducha svatého ve svém životě a kněží v modlitbách prosili Boha za spásu lidí ve Frýdku Místku.

Příští pátek vystoupí kapela Lamačské chvály ve farnosti Zvolen.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. ledna 2023 Foto: Facebook LCH Live

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář