Více než 50 evangelikálních psychologů vytvořilo průvodce pandemií

Madrid – Více než 50 španělských psychologů vypracovalo šedesátistránkového průvodce souvisejícího s krizí koronaviru Covid-19. Materiál je zdarma k dispozici v angličtině a španělštině.

Evangelical Focus informuje, že odborníci v oblasti psychologie publikovali text, který má pomoci křesťanům se orientovat v době pandemie. Tato iniciativa začala během prvních týdnů rozšíření epidemie v jižní Evropě.

Za něco málo přes týden více než 50 evangelikálních psychologů vytvořilo materiál, aby tak reagovali na potřeby lidí ve společnosti i v církvi. Tato asociace pracuje již více než deset let a sdružuje profesionály z oboru prostřednictvím konferencí nebo workshopů, aby společně přemýšleli o tom, jak psychologie a Bible spolu souvisejí.

Autoři se domnívají, že „je čas udělat krok zpět, přemýšlet, pamatovat, meditovat, porozumět a posílit naši víru v Boha, který vládne v celé historii. Je čas vhodně využít každý jeden ze zdrojů, které nám Bůh dal: z oblastí medicíny, technologie, vzdělávání, žurnalistiky nebo politiky, dokonce i studia lidského chování – to vše souvisí s Biblí, která nám osvětluje věci, a ukazuje nám cestu, kterou máme v nejtemnějších chvílích následovat.“

Šedesátistránkový průvodce nabízí 132 praktických tipů, které všechny souvisí s Biblí. Obsah je rozdělen do 10 sekcí. Mezi řešenými tématy jsou „Porozumění krizi, růst během krize“, „Moudré využívání času“, „Péče o mladé a seniory“ a „Pokud truchlíte“.

V úvodu dokumentu, který je zveřejněn na webových stránkách španělského hnutí evangelikálních psychologů, je zdůrazněn příklad trpícího Krista. Autoři zdůrazňují, že jako křesťané také čelíme utrpení, frustraci, pochybnostem nebo strachu a připomínají, že Ježíš sám zažíval mnohé z těchto pocitů během svého života.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 26. fubns 2020  Foto: GPE

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář