Více než 8 000 návštěvníků se v Birminghamu účastnilo akce Bůh tě miluje, kterou vedl Franklin Graham 

Více než 8 000 lidí z celé Velké Británie si v sobotu večer přišlo poslechnout kázání Franklina Grahama.

Americký evangelista byl v této oblasti poprvé a jeho návštěva se uskutečnila 40 let poté, co jeho zesnulý otec, světoznámý evangelista Billy Graham, kázal evangelium v nedalekém Villa Parku.

SOUVISEJÍCÍZákonodárci odhalili v americkém Kapitolu sochu Billyho Grahama

„Ježíš Kristus není mrtvý. Je živý a dnes večer je tady,“ řekl podle The Christian Post Graham za jásotu a potlesku uvnitř birminghamské Resorts World Areny.

Graham se vrací do Velké Británie, aby pokračoval ve svém turné Bůh tě miluje, jehož další večer se uskuteční 22. června v Glasgow.

V myšlenkách na chvíli zavzpomínal na svého otce, který mnohokrát kázal ve Velké Británii: „Chybí mi a pokaždé, když přijedu do této země, vzpomenu si na něj, protože miloval tento národ, miloval lidi této země.“

Birmingham byl jedním z osmi měst, která měl Graham původně v plánu navštívit v roce 2020, ale evangelizace byla odložena kvůli právním krokům proti sedmi místům, která zrušila právně závazné smlouvy. Turné se nakonec mohlo uskutečnit poté, co Evangelizační sdružení Billyho Grahama podniklo proti těmto místům úspěšné právní kroky.

Graham kázal z 19. kapitoly Lukášova evangelia, která vypráví o záchraně Zachea, bohatého celníka, který uvěřil v Krista a slíbil, že každému, koho okradl, vrátí čtyřnásobek.

Akci modlitebně podpořilo 500 sborů z celé Velké Británie, chvály vedl Michael W. Smith a bývalá vedoucí chval v Hillsongu Taya.

Příští víkend Graham zamíří do skotského Glasgow a v roce 2025 se představí v Londýně na další zastávce svého turné Bůh tě miluje.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. června 2024 Foto: BGEA – Franklin Graham

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář