Zákonodárci odhalili v americkém Kapitolu sochu Billyho Grahama

WASHINGTON – Desítky zákonodárců a představitelů církve se ve čtvrtek 16. května sešly v americkém Kapitolu, aby oslavily instalaci sochy evangelisty Billyho Grahama.

Předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson, sám evangelikální křesťan, několikrát promluvil během odhalení 213 centimetrů vysoké bronzové sochy, na níž Graham jednou rukou gestikuluje směrem k otevřené Bibli, kterou drží v druhé ruce. V projevu k zástupu pozvaných hostů Johnson poukázal na jinou sochu, která zdobí Kapitol: sochu Johna Winthropa, který slavně prohlásil, že kolonie v Massachusettském zálivu, kterou v 17. století založil, by mohla být „městem na kopci“ – což je odkaz na biblickou pasáž. 

SOUVISEJÍCÍV Kapitolu proběhne odhalení sochy Billyho Grahama

„Naše nejnovější socha představuje muže, který sdílel stejnou vizi a který věřil stejnému evangeliu,“ řekl podle Religion News Service Johnson. „Muž, který se ohlížel zpět na to, kde jsme byli, a bez přestání se modlil a sloužil za to, čím bychom se mohli znovu stát: oním zářícím městem na kopci.“

Johnson poznamenal, že Graham, který zemřel v roce 2018 ve věku 99 let, je jedním z pouhých čtyř lidí, kterým se dostalo všech tří nejvyšších poct, které může Kongres udělit: zlaté medaile Kongresu, čestného odpočinku v Kapitolu a sochy s jejich podobiznou v budově. Kazatel, který kdysi na svá probuzenecká shromáždění přitahoval statisícové davy, se tak zařadil po bok prezidentů Geralda Forda a Ronalda Reagana a také Rosy Parksové.

Johnson poznamenal, že v Bibli na soše je otevřen list Galatským 6,14: „Já se však nechci chlubit vůbec ničím – kromě kříže našeho Pána Ježíše Krista, skrze nějž je mi svět ukřižován a já světu.“ Předseda Sněmovny reprezentantů pak viditelně vzrušeně zvedl do výše Grahamovu osobní studijní Bibli, jejíž stránky byly popsány ručně psanými poznámkami.

„Tento verš si reverend Graham dal na prapor svého života, zejména v posledních svých letech,“ řekl Johnson.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2024 Foto: Franklin Graham – socha Billyho Grahama

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář