Vícero míst již zrušilo evangelizaci s Franklinem Grahamem, ten touží přinést zvěst evangelia

Franklin Graham vyhlíží ke svému evangelizačnímu turné ve Velké Británii, které se má odehrát letos v létě, přestože několik míst zrušilo jeho vystoupení.

Newport ve Walesu se v pátek zatím stal posledním místem, které zrušilo evangelizační mítink pod nátlakem LGBT aktivistů, informuje Christian Today.

Jayne Bryantová, členka místní LGBT komunity, vyzvala ke zrušení tohoto červnového setkání. „Neměli bychom v Newportu přivítat lidi, jako je Franklin Graham,“ řekla podle Wales On line. „Má dlouhou historii v šíření nenávisti, předsudků a nesnášenlivosti,“ dodala.

LGBTI aktivisté chtějí zabránit evangelizaci Franklina Grahama ve Velké Británii

Mluvčí ICC Wales, kde se daná akce měla konat, uvedl: „Akce s Grahamem, která se měla konat 14. června 2020 v ICC Walesu, byla zrušena,“ řekl. „Naší zásadou je, abychom zůstali nestranní vůči individuálním přesvědčením našich zákazníků a návštěvníků, ale během minulého týdne jsme byli upozorněni na řadu názorů a připomínek k organizaci vedené Franklinem Grahamem, které jsou neslučitelné s našimi vlastními hodnotami rovnosti, rozmanitosti a inkluzivity. O tomto rozhodnutí jsme informovali pořadatele, že rezervace již byla zrušena.“

Christian Today uvádí, že minulý týden se tisíce britských křesťanů shromáždily na modlitební akci kvůli připravovanému turné. Britská pobočka evangelizační organizace Billyho Grahama v prohlášení uvedla, že den byl „plný modliteb, aby Bůh připravil srdce těch, kteří uslyší Franklina Grahama sdílet dobrou zprávu, že Ježíš Kristus je naše jediná naděje a Spasitel“.

Graham tvrdí, že nepřichází šířit nenávist, ale poselství evangelia. „Když můj otec poprvé přišel do Velké Británie, mnoho církví žádalo, aby mu nebylo dovoleno kázat. Evangelium v celých svých dějinách čelí opozici,“ dodal.

„Náš svět je plný nepokojů. Lidé hledají pokoj a smysl života, pro který existuje pouze jeden zdroj – Ježíš Kristus,“ pokračoval. „Přicházím kázat život, smrt, pohřeb a vzkříšení Ježíše Krista, který je tou jedinou cestou ke spasení.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 9. února 2020  Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Karel Krejčí

    Je zcela přirozené, že svět se brání pravdy Kristova kříže. Kristus nepřišel tento svět stmelit, ale spasit, což je propastný rozdíl. Apoštol Pavel nás dopředu upozorňuje a varuje, kdo nepřijde do Království nebeského a kde zbude pláč a skřípění zubů.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář