VIDEO: Čínská policie násilně zaútočila na domácí sbor

Peking: Čínská policie během nedělní bohoslužby násilně zaútočila na domácí sbor v provincii Fu-ťien a zranila několik věřících. Podle International Christian Concern v 9 hodin ráno desítky policistů přerušily nedělní bohoslužby sboru a shromáždění bylo označeno za „nezákonné“.

Sbor se schází v domě, protože se odmítl připojit k církvi ovládané vládou, a proto je komunistickou stranou považován za nelegální.

Ačkoli se členové sboru pokusili zablokovat dveře, policie vnikla do místnosti a křičela na členy, aby je přestali nahrávat. Ve videu, které sdílí pastor Jang, je vidět, jak policie tlačí hlavy členů dolů k zemi a křičí, aby přestali natáčet.

Bob Fu z organizace China Aid, která se snaží odhalovat porušování lidských práv, řekl ICC, že jeden věřící utrpěl pohmoždění hrudníku a zlomeninu žebra. Dva další členové sboru, muž a žena byli také zraněni.

Na Twitteru Fu sdílel video, jak úředníci násilně odvádějí tříčlennou rodinu ze sousedního domu poté, co údajně nahrávali přepad sboru na své mobilní telefony.

Náboženské organizace dlouhodobě upozorňují na porušování základních lidských prav v komunistické Číně. Podle místních křesťanů se situace zhoršila nástupem prezidenta Si Ťin-pchinga. Kamery po celé zemi monitorují pohyb lidí a ti, kteří navštěvují náboženská shromáždění, čelí perzekuci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 7. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář