Video: Křesťané z Myanmaru se modlí za mír ve své zemi

Organizace International Christian Concern zveřejnila video, na kterém jsou zachyceni křesťané z Barmy modlící se za pokoj své země. Ředitel ICC Jeff King ve videu vyzývá věřící po celém světě, aby se přidali a společně se modlili za zhoršující se situaci v Myanmaru a připomíná desítky let utrpení, kterým si tamní komunita následovníků Krista musela projít.

Po převratu, kdy vojenská junta převzala moc a zatkla vrchní představitele státu, v Myanmaru vypukly občanské nepokoje. Armáda však veškerý odpor tvrdě potlačila a po celé zemi jsou zaznamenány stovky mrtvých, včetně dětí a žen. 

Ve společnosti rostou obavy o osud prezidenta, premiéra a stovky politiků a aktivistů vězněných více než měsíc bez jakékoli zprávy o jejich stavu. Tentokrát však nejsou obětí represí obyvatelé hospodářského centra země Rangunu nebo druhé největšího města Mandalaj, které jsou hlavními centry opozice, nýbrž obyvatelé Kačjinského státu na severu země, kde žije homogenní etnická skupina z jedné třetiny tvořená křesťany. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář