Videohry jako nový evangelizační nástroj?

Roman Kripunov si kvůli pandemii uvědomil potenciál videoher při sdílení evangelia. V Houstonu provozuje fotbalovou akademii pro přistěhovalce a uprchlíky. Sportovní aktivity používá jako možnost mluvit s dětmi o své víře v Krista.

Portál Christianity Today popisuje, jak kvůli pandemickým opatřením byl pozastaven osobní kontakt, a tak akademie přišla s nápadem hrát online hry na platformě Twich. Kromě hry se účastníci baví také o duchovních tématech.  „Lidé, které na těchto herních platformách potkáváme, ve skutečnosti hledají duchovní impulzy,“ řekl Kripunov pro Christianity Today. „Mají velký hlad po evangeliu.“

CT dále tvrdí, že online platformy ke sdílení evangelia využívají také další křesťanské organizace. Odhaduje se, že až kolem 450 milionů lidí po celém světě sleduje sportovní online soutěže.

Profesionální hráči si nezřídka ze soutěží organizovaných v arénách nabitých fanoušky odnesou ceny v řádu milionů korun. Podle údajů Multiplication School až třetina populace hraje online hry.

Jak se postupně zavíraly jednotlivé profesionální soutěže a stále více fanoušků se přesunulo do online prostoru, misijní organizace to vnímaly jako vhodnou příležitost. Na internetové platformě Zoom proto zorganizovaly setkání, aby společně vytvořily vhodnou strategii, jak tyto uživatele zasáhnout evangeliem.

„Je to něco, co nás spojuje,“ řekl pro Christianity Today André Dickson z Brazílie, který věnuje trénování fotbalu. „Přemýšlíme o herních platformách jako o místech, kde jsou lidé.“

Pastor Matt Souza z letniční denominace Assemblies of God organizuje každou sobotu online bohoslužbu pro zájemce o online hry. Baptistický sbor v Arlingtonu v Texasu zas letos využil během Velikonoc hru Minecraft pro hledání velikonočních vajíček.

Kanaďan Stefano Di Salvo se stal nejznámějším profesionální hráčem esportu, který otevřeně mluvil o své křesťanské víře. Jako dítě prožil těžké období kvůli nefunkční rodině, a tak se hry pro něj staly útěkem ze smutné reality. Během následujících let však do jeho života vstoupil Bůh a tak začal sdílet své svědectví o osobní transformaci. 

B. J. Fink z Greenville University pro CT uvedl, že program školy zaměřený na esporty přitahuje studenty, kteří by se o křesťanské vzdělání jinak nezajímali. To podle něj vytváří jedinečné příležitosti ke službě.

„Máme například velkou skupinu studentů z Číny, kteří nyní vědí o studijních programech a jsou mnohem více zapojeni do života v kampusu, a pomocí naší náborové sítě oslovujeme nové studenty v samotné Číně,“ dodal Fink. „Čína je možná uzavřenou zemí, ale hrají videohry a máme takto schopnost s nimi komunikovat.“

Di Salvo nyní vlastní společnost, která provozuje online hry. Původně si myslel, že mu Bůh hraní videoher vezme, ale postupně si však uvědomil, že ho Pán povolává do světa her jako misionáře. Doufá, že i ostatní věřící zažijí podobná povolání.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. října 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář